اول قبل از آنکه در مورد کفپوش اپوکسی گرانیت صحبت کنیم قصد داریم اطلاعاتی‌ را در مورد گرانیت و پیدایش آن شرح دهیم :
گرانیت یا همان سنگ خارا نوعی از سنگ آذرین درونی می باشد و به همین دلیل است که بافت آن دانه هاب متوسط تا درشتی را دارد. سنگ گرانیت بساع به شیمی و کانی سنگ، از صورتی کم رنگ تا خاکستری پر رنگ و حتی سیاه رنگ ، تغییر میکند.

این نوع سنگ از سنگین ترین سنگ ها با چگالی بالا می باشد که حدودا ۲.۷۵ گرم بر سانتیمتر مکعب است. یکی از محکم ترین و سخت ترین نوع سنگ ها ، گرانیت می باشد و این خاصیت مهم سنگ گرانیت ، باعث شده ایت که به عنوان مصالح ساختمانی استفاده گردد. همچنین مقاومت سنگ گرانیت در مقابل خوردگی باعث شده است که در آزمایشگاه ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. مقاومت ، انسجام و نیز سختی بالای این نوع سنگ باعث شده که این امکان فراهم شود که ورقه هایی نازک یعنی به ضخامت چند میلیمتر از این سنگ ساخت و شاید بدانید که لغت گرانیت ریشه لاتین دارد.

کفپوش اپوکسی گرانیت که بسیار مقاوم نسبت به سایش، خش و همچنین ضد لغزندگی و همانند کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک دارای سطحی یکپارچه و شیشه‌ای می باشد. کفپوش اپوکسی و تمامی انواع آن از جمله کفپوش اپوکسی گرانیت بر پایه رزین اپوکسی با ضخامتی ۱ الی ۳ میلیمتر با طرح های مختلف اجرا می گردد.

کفپوش اپوکسی گرانیت از چند لایه تشکیل شده که شامل ، یک لایه پرایمر و بعد از آن یک لایه رنگ دلخواه به همراه پرک پلیمری و پس از خشک شدن کفپوش اپوکسی و هم تراز کردن سطح ، یک لایه رزین شفاف و ضد سایش‌ایجاد میشود.

کفپوش اپوکسی گرانیت جایگزینی درست برای کفپوش PVC و پارکت ، سنگ ، سرامیک و حتی سنگ گرانیت می باشد. کفپوش اپوکسی گرانیت به صورت یکپارچه و مایع و از جنس رزین اپوکسی می باشد که بر روی سطوح مختلفی قابل اجرایت.

ویژگی های کفپوش اپوکسی گرانیت

۱- بدون هیچ گونه درز و کاملا یکپارچه با سطحی شیشه ای.

۲- مقاومتی فوق العاده نسبت به سایش ، خش و ضد لغزش.

۳- عایق حرارتی ، صوتی و رطوبتی.

۴- دارای تنوع رنگی و طرح های مختلف و زیبا.

۵- نظافتی آسان و نگهداری راحت و ارزان

۶- اجرای کفپوش اپوکسی بسیار سریع می باشد.

۷- بسیار بهداشتی و آنتی باکتری.

کاربرد کفپوش اپوکسی گرانیت

۱- سطوح تجاری و خرید.

۲- مسکونی.

۳- مراکز بهداشتی.

۴- اماکن توریستی و هتل ها.

۵- رستورانها.

۶- سطوح غذایی و لبنیاتی.

۷- استخرها.

۸- بیمارستانها و مراکز آزمایشگاهی‌.

۹- سالن های پذیرایی.

۱۰- پارکینگ ها.

۱۱- برای سالن تئاتر و سینما.

۱۲- سالن های نرمش.

۱۳- رختکن ها و بسیاری از محیط های دیگر کفپوش‌ اپوکسی قابل اجرا میباشد.