2 روش اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

۲ روش اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

روش اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

روش های مناسبی وجود دارد که در ابتدا مشکلات و موانع اکثر دست اندرکاران کفپوش اپوکسی صنایع غذایی به صورت مختصر تشریح می گردد . مسئولین صنایع غذایی و دست اندرکاران بر این باورند که اگر کیفیت محصول اولیه قبل از تولید به بهترین شکل تهیه گردد و هزینه مقرون به صرفه ای داشته باشد . محصول نهایی پس از بسته بندی کاملا بهداشتی و با کیفیت به دست مصرف کنندگان عرضه می گردد .

قیمت اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

اطمینان دارند که تمامی نکات بهداشتی و ایمنی سلامت پس از تولید محصول رعایت گردیده و دیگر نگران ارائه محصول نمی باشند. طبق بررسی و تحقیقات کارشناسان متخصصی در امر بهداشت و ایمنی صنایع غذایی در اکثر نکات اساسی و مهم لحاظ نگردیده و به دلیل عدم وجود اطلاعات جامع از موقعیت خطوط تولید و انبار از گذشته تا کنون به روش تولید ادامه داده است و محصول نهایی را عرضه می کنند.

آموزش اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

۱-روش حل این مشکل کفپوش پلی یورتان صنایع غذایی و لبنی.

۲-معمولا دارای بخش های مختلف از جمله.

۳-انبار مواد اولی.

۴-آزمایشگاه.

۵-سالن تولید.

۶-انبار نگهداری پس از تولید.

۷-بخش اداری می باشد.

۸-اجرای فضای سالن با کفپوش اپوکسی و فضای بیرون.

۹-سالن با کفپوش سه بعدی حل می گردد.

۱۰-همانطور که در قسمت اول به طور کلی به مشکلات بهداشتی.

۱۱-در تولید صنایع غذایی اشاره شد.

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

روش های اصولی و کاملا بهداشتی وجود دارد تا جهت رفع مشکلات ذکر شده بر مبنای عملی ارائه نمود. اولین و مهم ترین عامل در فضای سالن های مواد اولیه ، خط تولید ، انبار پس از تولید ، آزمایشگاه ها رعایت بهداشتی کف سالن ها ، دیوار و سقف می باشد. طی تحقیقات به عمل آمده اکثر سالن های غذایی در کف سالن ها از موزائیک ، کاشی ، سرامیک ، سنگ استفاده نموده.

تاثیر کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

 به دلیل درز بین اجرای این کفپوش ها محل ایجاد ، باعث به وجود آمدن عوامل میکروبی ، باکتری و دیکر عوامل است که مشکلات بسیاری به وجود می آورد. تا کنون در اکثر کفپوش اپوکسی صنایع غذایی جهت رفع مشکلات ذکر شده ، راه کار های مناسبی ارائه نگردیده است . صرفا تهیه مواد اولیه با کیفیت و یا بسته بندی های شکیل و متنوع و در نهایت عرضه محصولات به دست مصرف کنندگان به معنای حل معضلات کامل بهداشتی نبوده و دست اندرکاران صنایع غذایی راغب هستند از پیشنهادات جدید استفاده نمایند. در کشور های پیشرفته چندین دهه است که موافع ذکر شده را حل نموده و با تکنولوژی های محصولات مدرن موانع را از ریشه حل نموده اند و دیگر هیچ گونه نگرانی نسبت به محصول نهایی که به دست مصرف کنندگان می رسد را ندارند.