کفپوش اپوکسی صنعتی

بهبد صنعت؛ مشاور و مجری بزرگ‌ترین پروژه‌های اپوکسی صنعتی ایران

کفپوش اپوکسی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

همه‌ محیط‌های صنعتی به کفپوشی با طول عمر و کیفیت بالا نیاز دارند. امروزه کفپوش اپوکسی صنعتی با ورود به حوزه کفپوش‌های صنعتی، حجم بالایی از تقاضای سازندگان را ارضا و به خوبی رضایت آن‌ها را جلب نموده است. مقاومت در برابر سر خوردن، مقاومت در برابر عوامل شیمیایی، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر رشد و تکثیر میکرو اورگانیسم ها و مقاومت در برابر نفوذ آب از جمله ویژگی‌هایی است که کفپوش اپوکسی صنعتی را به محبوبیت ویژه‌ای رسانده است. ضخامت کفپوش اپوکسی صنعتی ۳ الی ۶ میلیمتر می‌باشد. مواد تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی صنعتی رزین های اپوکسی هستند که با توجه به ساختارشان منجر به استفاده این نوع کفپوش در محیط‌های صنعتی شده‌اند.

کف اپوکسی صنعتی کار شده در کارخانه

مزایایی استفاده از اپوکسی در محیط صنعتی

محبوبیت روز افزون کفپوش اپوکسی صنعتی به دلیل وجود مزایای بیشمار این نوع کفپوش است. این نوع کفپوش نوعی از کفپوش صنعتی است که ویژگی‌های منحصر به فردشان، آن‌ها را برای محیط‌های سخت و فرسایشی مناسب کرده است. در ادامه به گوشه‌ای از این مزایا می‌پردازیم.

 • طول عمر و دوام کفپوش اپوکسی صنعتی
 • تنوع طراحی در کفپوش اپوکسی صنعتی
 • مقاومت در برابر اصطکاک ماشین آلات صنعتی
 • سبک بودن نسبت به اکثر انواع کفپوش مورد استفاده در صنعت
 • مقاومت در برابر خوردگی، ضربه و سایش
 • قیمت مناسب کفپوش اپوکسی صنعتی و پایین بودن هزینه نگهداریو تعمیرات

انواع کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش‌های اپوکسی به دلیل کیفیت، نصب ساده و تنوع قیمتی که دارند، دارای کاربرد و مصارف بسیار گوناگونی در صنعت می‌باشند. سطح صاف و صیقل داده شده‌ی این کفپوش‌ها از دیگر عواملی است که طیف مصرف و کاربرد آن را گسترش داده است. کفپوش اپوکسی صنعتی در کارخانه‌، پایگاه نظامی، انبار، بیمارستان، مجتمع‌ تجاری و اداری، پتروشیمی و پالایشگاه، آزمایشگاه و بسیاری اماکن دیگر استفاده می‌شود.

پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ در کنار مقاومت مکانیکی بسیار بالا در برابر ترافیک و رفت و آمد مداوم، زیبایی خاصی نیز دارد که این ۲ فاکتور  این دسته از کفپوش‌های اپوکسی را به انتخاب اول طراحان برای پارکینگ های ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی تبدیل کرده است. سطوح بتنی ، موزاییک و سنگ شده از جمله سطوحی هستند که کفپوش اپوکسی پارکینگ می‌تواند بر روی آن‌ها استفاده شود تا موجب افزایش کارایی و جذابیت سطح شود.

کفپوش اپوکسی بهترین انتخاب برای پارکینگ مجتمع تجاری، اداری و مسکونی شما خواهد بود.

اپوکسی کف صنایع تولیدی و کارخانه

قابلیت شستشو آسان و اقتصادی بودن کفپوش اپوکسی، آن را به محصولی پرکاربرد در دکوراسیون داخلی و محوطه سازی منازل تبدیل کرده است. ظاهر داخل ساختمان‎‌ها با استفاده از طرح‌های گوناگون این دسته از کفپوش‌ اپوکسی، جلوه‌ای زیبا و چشم نواز به خود می‌گیرد. وزرن بسیار کم و طول عمر مناسب این کفپوش‌ها ، از دیگر علل به کارگیری آن‌ها در دکوراسیون داخلی ساختمان است.

بهبد صنعت پارسا با بهره گیری از تیم مجرب، ساختمان‌ها و ویلاهای خصوصی و دولتی بسیاری را با بهترین کفپوش‌های اپوکسی تجهیز کرده است.

اپوکسی پتروشیمی و پالایشگاه

مقاومت فیزیکی و شیمیایی سطح، اهمیت ویژه‌ای در پالایشگاه و پتروشیمی دارد. کفپوش اپوکسی با ایجاد یک لایه به کف پالایشگاه نفت و گاز، بتن را صاحب یک لایه مقاوم در برابر مواد شیمیایی می‌کند که سطح را حتی توسط سخت ترین و خورنده‌ترین مواد شیمیایی که می تواند روی آن اثر بگذارد مقاومت می‌کند . از مزایای خاص کفپوش پالایشگاه نفت و گاز مقاومت در برابر مواد شیمیایی مقاومت در برابر حرارت، داشتن سطح ضد لغزش، مرزبندی ایمنی، کاهش تعمیر و نگهداری سیستم ها، بهبود پیشگیری از زنگ زدگی، بهبود عملکرد فرآیندی، جلوگیری از آلودگی و تولید ذرات تفکیک تحلیلی، بهبود مقاومت در برابر: اکسیداسیون ضد اسید، فسفریک اسید، نیتریک استون، آمونیاک اسید، سولفوریک و… می‌توان اشاره کرد.

کفپوش اپوکسی پالایشگاه و پتروشیمی

اپوکسی بیمارستان، مطب و آزمایشگاه

کفپوش های اپوکسی در مراکز بهداشتی درمانی نظیر بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌ها استفاده می‌شوند با خاصیت آنتی باکتریال بودن در برابر باکتری‌ها، میکروب‌ها و عفونت‌ها مقاوم بوده و به خوبی و راحتی شست و شو می‌شوند. در مراکز بهداشتی، کفپوش اپوکسی باید تمام سطح را به طور کامل بپوشاند و هیچ درز کوچک و بزرگی باقی نماند. همچنین بررسی کف بیمارستان پیش از نصب، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهبد صنعت پارسا سابقه تجهیز بیمارستان‌های شهید چمران، شهید بهشتی، طالقانی، شهید رجایی، امام رضا(ع)، مهدیه، امام خمینی، لبافی نژاد، پاستور و بسیاری دیگر از مراکز بهداشتی سراسر ایران را در رزومه خود دارد.

کفپوش اپوکسی بیمارستانی

اپوکسی خودروسازی

دکوراسیون و طراحی مجتمع تجاری و اداری، و همچنین مراکز خرید نقشی بسیار مهم در چشم مخاطبان دارد. یکی از مزیت‌های رقابتی، استفاده از کفپوش اپوکسی زیبا، مقاوم و بهداشتی در مجتمع است. این کفوش با ویژگی‌هایی چون زیبایی، عدم لغزندگی، ایمنی و مقاومت در برابر حرارت و کاهش حداکثری سر و صدا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اجرای پروژه کفپوش اپوکسی مجتمع تجاری و مراکز خرید به دقت و ظرافت بالایی برای کفسازی و رعایت نکات فنی و مهندسی دارد. بهبد صنعت با سابقه اجرای بیش از 300 پروژه موفق در سراسر ایران، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

کفپوش اپوکسی کارخانه ماشین سازی

اپوکسی محیط تجاری و مرکز خرید

اگر به دنبال زیبایی منحصر بفرد هستند، کفپوش اپوکسی دکوراتیو برای تامین نیاز شما طراحی شده است.  کفپوش اپوکسی دکوراتیو از جمله کفپوش اپوکسی است که دارای پوشش اپوکسی از نوع رزین ترموست است. این دسته از کفپوش‌ها به این علت طرح‌های سه بعدی در ترکیب‌شان می‌توانند ظاهری خاص به فضا ببخشند و در عین حال ویژگی‌های فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی عالی را نیز دارند. ‍

اپوکسی کف انبارها

کفپوش اپوکسی سالن ورزشی جایگزینی بسیار عالی برای فلز، چوب و دیگر مواد سنتی است. سهولت در شستشو و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت از سطح،  مقاومت در برابر حریق و خوردگی و ضربه از مجموعه عواملی هستند که موجب استقبال سازندگان در به کارگیری کفپوش اپوکسی در سالن‌های ورزشی شده اند. کفپوش اپوکسی در سالن‌های ورزشی با ضخامت حداکثر سه میلیمتر اجرا می‌شوند چراکه در غیر این صورت، مشکلاتی همچون بازتاب نور در چشم و  سر خوردن ورزشکاران بروز می‌دهد.

شایان ذکر است که کفپوش‌های پلی یورتان ورزشی بیشترین کاربرد را در تجهیز سالن‌های ورزشی دارند.

کفپوش اپوکسی انبار

اپوکسی صنایع نظامی و هوافضا

می‌توان کفپوش اپوکسی سه بعدی را یکی از زیر مجموعه‌های کفپوش اپوکسی دکوراتیو دانست. زیبایی و عملکرد منحصر به فرد کفپوش اپوکسی سه بعدی، باعث گسترش اجرای آن‌ها در فروشگاه‌ها، سالن‌ها، ادارات و ساختمان‌های مسکونی شده است. تنوع کفپوش اپوکسی سه بعدی بسیار بالا است. کفپوش‌های  سیاه سفید، تک رنگ، چند رنگ، فلورسانس، خود یکنواخت شونده، متالیک و متحرک تنها گوشه‌ای از تنوع گسترده‌ی این نوع کفپوش‌ها هستند.

کفپوش اپوکسی صنایع نظامی

اپوکسی مرکز آموزشی و دانشگاه ها

می‌توان کفپوش اپوکسی سه بعدی را یکی از زیر مجموعه‌های کفپوش اپوکسی دکوراتیو دانست. زیبایی و عملکرد منحصر به فرد کفپوش اپوکسی سه بعدی، باعث گسترش اجرای آن‌ها در فروشگاه‌ها، سالن‌ها، ادارات و ساختمان‌های مسکونی شده است. تنوع کفپوش اپوکسی سه بعدی بسیار بالا است. کفپوش‌های  سیاه سفید، تک رنگ، چند رنگ، فلورسانس، خود یکنواخت شونده، متالیک و متحرک تنها گوشه‌ای از تنوع گسترده‌ی این نوع کفپوش‌ها هستند.

رزومه درخشان

بهبد صنعت افتخار اجرای پروژه‌های بزرگ کفپوش اپوکسی صنعتی در بازار بزرگ کیش، ستاد اجرایی امام، وزارت نیرو، ورزشگاه تختی، گمرک بندر انزلی، پل موزه کریم خان، اداره کل تامین اجتماعی، ویلاهای شخصی، بیمارستان شهید رجایی، شرکت رامک، دهکده آبی پارس، نفت سپاهان و بسیاری از صنایع و ساختمان‌های ایران را در رزومه خود دارد.

مشاوره رایگان خرید کفپوش اپوکسی صنعتی

متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان اجرای پروژه کفپوش اپوکسی صنعتی در محیط های مختلف را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  انواع کفپوش اپوکسی در صنعت

  ما کاربردهای مختلف اپوکسی در محیط‌های صنعتی را با هم مشاهده کردیم. ما انواع کفپوش اپوکسی و مواد تشکیل دهنده آن چیست؟

  کفپوش اپوکسی آنتی اسید و مواد شیمیایی

  اپوکسی ضد اسید

  در کارخانجاتی همچون کاغذ سازی، کارخانجات داروسازی و کارخانه‌های تولید مواد غذایی مواد اسیدی شدیدی در محیط وجود دارد و به همین سبب ممکن است پوشش سطح دچار آسیب‌های شدیدی شود.

  کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی و مراکز بهداشتی

  آنتی باکتریال

  در کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال امکان رشد قارچ، کپک، باکتری و سایر میکروارگانیسم ها بر روی سطح این محصول وجود ندارد. این نوع از کفپوش اپوکسی، فاقد برجستگی یا فرو رفتگی است و بدون درز تولید می‌شوند. بیمارستان‌ها،  آزمایشگاه ها و داروخانه‌ها محیط‌هایی هستند که بیشترین استفاده را از  کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال را به خود اختصاص داده‌اند.

  سه بعدی

  کفپوش سه بعدی یکی از جذابیت‌های تلفیق علم و هنر در رزین اپوکسی است. کفپوش سه بعدی بعد از پرایمر محل، پوشش چاپ گونه را بر روی خود می‌بیند و بعد نصب آن، رزین‌های اپوکسی که شفافیت و عدم خش پذیری بالایی دارند بر روی آن نصب می‌گردند.

  آنتی استاتیک

  کفپوش آنتی الکترواستاتیک یا کفپوش آنتی استاتیک به کفپوش‌هایی گفته می‌شود که الکتریسیته بر سطح آن‌ها جمع نمی‌شود و و به زبانی ساده عایق الکتریکی هستند. برای اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، نیاز به کف سازی ویژه‌ای نیست.

  کفپوش اپوکسی مایع

  اپوکسی مایع

  کفپوش اپوکسی مایع  از ترکیب رزین اپوکسی و هاردنر آمینی تهیه می‌شود. این کفپوش ضخامتی در حدود 0.5 تا 5 میلیمتر دارد. از آن‌جایی که ساختار این نوع کفپوش ها پلیمری است، پس از خشک شدن کاملاسفت و سخت میشود و در ضخامت آن هیچ گونه کاهش و تورفتگی دیده نمیشود.

  ضد لغزش

  کفپوش اپوکسی ضد لغزش از بافت‌های مختلف درشت تا ریز تشکل شده‌اند تا مانند سایر فپوش‌های اپوکسی تجاری و صنعتی، در زمان وجود رطوبت در معرض خطر لغزش قرار  نگیرند. استخرها و سالن‌های ورزشی از جمله محیط‌هایی هستند که از وجود این کفپوش‌ها بهره می‌برند.

  مراحل اجرای پروژه کفپوش صنعتی اپوکسی

  فرایند اجرای کفپوش صنعتی اپوکسی تا حدودی مشابه اجرای سایر کفپوش‌ها است. به طور کاملا دقیق و گام به گام ‌می‌توان فرایند اجرای کفپوش اپوکسی را به ۶ مرحله تقسیم کرد.

  1. آماده‌سازی سطح

  در این مرحله با استفاده از دستگاه ساب‌زنی سطوح آلوده به روغن و چربی را تمیز می‌کنیم. لازم به ذکر است که هر چه آماده‌سازی سطحی با دقت بیشتری صورت گیرد، چسبندگی کفپوش اپوکسی افزایش می‌یابد و در نتیجه کیفیت کفپوش اپوکسی ارتقا می‌آید.

  1. جاروکشی سطح به منظور از بین بردن گرد و غبار موجود روی سطح

  هر چه ذرات گرد و غبار سطح کم‌تر باشند، مقدار پرایمر یا مواد لایه اولیه کمتری برای پوشش سطح مورد نیاز است. به همین دلیل در این مرحله باید با استفاده از مکنده صنعتی، سطح مورد نظر عاری از گرد و غبار شود.

  1. اجرای لایه اولیه (پرایمر)

  با اجرای این لایه، سطح مورد نظر ما صاف و هموار می‌گردد. اصولا لایه  اولیه در دو مرحله روی سطح ریخته می‌شود تا از کیفیت و حجم مورد نظر اطمینان حاصل شود.

  1. پر کردن ترک‌ها و حفره‌های روی سطح

  پس از اجرای لایه پرایمر و خشک شدن آن، باید با دوغابی از اپوکسی تمامی ترک‌ها و حفره‌های موجود روی سطح ترمیم شوند.  

  1. اجرای لایه میانی

  در این مرحله ترکیب رنگ اپوکسی با مواد سخت کننده (هاردنر) را با استفاده از یک غلطک، روی سطح  بمالید. پس از آن صبر کنید تا کفپوش به خوبی خشک شود و در صورت وجود هرگونه نقص در این لایه، این کار را مجددا انجام دهید.

  1. اجرای لایه نهایی

  پس از اطمینان از عدم وجود ترک و حفره در سطح

  قیمت کفپوش اپوکسی صنعتی چطور محاسبه می‌شود؟

  قیمت کفپوش صنعتی اپوکسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. کفپوش اپوکسی صنعتی از اجزای متنوعی تشکیل شده است و باتوجه به این گستردگی مواد که هر کدام ویژگی خاصی به کفپوش های صنعتی اضافه می‌کنند، قیمت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و متغیر است. مساحت اجرایی، کیفیت بتن، ضخامت و تعداد لایه‌های اجرایی، نوع مواد اولیه و رزین مورد استفاده از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار هستند.

  توضیحمتراژضخامتقیمتنوع کفپوش
       
       
       
       

  نصب کفپوش اپوکسی چه شرایطی دارد؟

  کفپوش اپوکسی از مواد شیمیایی خاصی تولید می شود و بنابراین نصب آن  نیز باید تحت شرایط مهندسی و با آمادگی انجام شود.

  در گام اول باید کف را کاملا تمیز و آماده کرد و مواد اضافی مانند روغن و سایر آلودگی‌ها را از آن پاک کرد.

  باید بتن کاملا خشک باشد.

  دمی محیط بیشتر از 10 درجه سانتی گراد و کمتر از 50 درجه سانتی گراد باشد.

  کفپوش پلی یورتان و تفاوت آن با کفپوش اپوکسی در صنعت

  یکی از سوال‌های متداول این است که چه زمانی باید از کفپوش پلی یورتان استفاده کنیم. کفپوش پلی یورتان دارای کاربرد‌های فراوانی در پوشش‌های صنعتی می‌باشد. یکی از رایج‌ترین کاربردهای کفپوش پلی یورتان برای کف سردخانه‌های صنایع غذایی و دارویی است. به علت دمای بسیار کم در سردخانه‌ها و متغیر بودن دمای محیط، استفاده از کفپوش‌های اپوکسی انتخاب مناسبی نیست و بعد از مدتی کفپوش‌های اپوکسی حالت شکننده به خود می‌گیرد. این در حالی است که در دمای پایین کفپوش پلی یورتان با قابلیت الاستیسیته بالا، مقاومت خوبی از خود نسبت به شکستن نشان می‌دهد. یکی دیگر از محیط‌هایی که بهتر است از کفپوش پلی یورتان استفاده کنید، محیط‌هایی است که مستقیما در معرض نور خورشید قرار دارند. مقاومت بالای کفپوش پلی یورتان در برابر اشعه‌های یو وی، باعث شده است تا مناسب‌ترین گزینه برای محیط‌هایی باشد که مستقیما با آفتاب تماس دارند.

  نگهداری از کفپوش اپوکسی چگونه انجام می‌شود؟

  هر محصولی نیاز به نگهداری اصولی دارد و نگهداری و نظافت اصولی به همراه رسیدگی و تعمیر دوره‌ای نقش مهمی در افزایش طول عمر کفپوش اپوکسی دارد.

  مهم‌ترین نکات در این مسئله این است که شست و شوی کفپوش باید توسط مواد شوینده مخصوص انجام شود، مواد شیمیایی خطرناک بر روی سطح کفپوش ریخته نشود، ضربات متعدد و زیاد به کفپوش وارد نشود.

  برای تمیز کردن کفپوش‌های اپوکسی بهتر است از یک تی تمیز استفاده کرده و مواد شوینده را سریع‌تر از کف پاک کنید. برای شستن، بهتر است هیچگاه از وایتکس و جوهر لیمو استفاده نکنید.

  سوالات و راهنمای تکمیلی

  در حالت عادی خیر. اما اگر سطح کفپوش خیس باشد، ممکن است کمی لغزنده شود. این درحالی است که می‌توانید با تغییر روش اجرا، می‌توانید میزیان لغزش را تا حد قابل توجه‌ای کاهش دهید. پاشیدن سیلیس به سطح کفپوش یا اجرای کفپوش اپوکسی به روش پوست پرتقالی، از کارآمدترین اقداماتی است که جهت کاهش لغزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کفپوش اپوکسی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر در محیط‌هایی که مناسب ساختار این نوع از کفپوش‌ها استفاده شود، بسیار کارآمد و با دوام است و توانایی تحمل بارهای سنگین را دارد. اما چنانچه این کفپوش در محیط‌هایی استفاده شود که جنس سخت و تیز بر روی سطح کشیده شود، ممکن است به مرور زمان ظاهر خود را از دست دهد چراکه خش پذیر است.

  مواد کفپوش اپوکسی سمی نیست. اما بخار و بویی که به محض نصب و اجرای این نوع کفپوش از کف خارج می‌شود، بسیار سمی است. از جمله مشکلات ناشی از دود سمی این کفپوش‌ها می‌باشد.

  بهبد صنعت پارسا؛ مشاور متخصص شما

  همین حالا تماس بگیرید...

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به بهبد صنعت پارسا می باشد. طراحی و توسعه توسط گروه فنی بهبد صنعت پارسا
  Call Now Buttonمشاوره رایگان