اپکسی کف

اپوکسی کف | Epoxyfloor

کفپوش ها در انواع و مدل های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. مدل های متفاوتِ آنها ویژگی های مختلفی هم دارند اما یکی از رایج‌ترین کفپوش هایی که مخصوصاً برای محیط منزل خیلی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، کفپوش اپوکسی است. سوال اینجاست که اپوکسی کف چه ویژگی هایی دارد که باعث شده خیلی از افراد برای محیط های مختلف به سراغ استفاده از آنها بروند. اگر می خواهید به پاسخ سوال خود برسید، تا انتها ما را همراهی کنید.

تعریف کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یک نوع کفپوش اب بندی شده است که بعد از مدت زمانی خشک می شود و یک سطح مقاوم را ایجاد می‌کند. یکی از جذاب ترین کفپوش هایی است که برای مراکز تجاری یا مسکونی می‌توانید از آن استفاده کنید. استفاده از آن مزایای زیادی دارد و به عنوان یک کفپوش مقاومت و جذاب شناخته می شود. بعلاوه که خاصیت دکوراتیو و تزئینی دارد، در نتیجه برای محیط هایی که مسئله دیزاین اهمیت بسیار زیادی دارد یا به عوامل زیبایی شناسی توجه بسیار زیادی می کند، می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

ترکیبات به کار رفته در کفپوش اپوکسی

مهم ترین ویژگی متمایزکننده که در این کف پوش ها وجود دارد، ترکیبات به کار رفته در آنهاست که ویژگی های‌شان را تغییر می دهد. ترکیبات موجود در اپوکسی کف هم شامل موارد زیر است:

         هاردنر اپوکسی یا همان سخت کننده

         رزین اپوکسی

         مواد پاک کننده

         مواد ساخت رنگ

         مواد آلی و معدنی افزودنی

انواع کفپوش اپوکسی

همانطور که گفته شد کفپوش های اپوکسی انواع و اقسام مختلفی دارند. هر کدام از آنها ویژگی هایی را دارند و برای محیط های مختلف کاربرد زیادی خواهند داشت که مهمترین شامل موارد زیر است:

         کفپوش ترافیکی اپوکسی که ضخامت های مختلف و متفاوتی دارد. بر اساس میزان تردد افراد انتخاب می‌شود و در محیط های پر تردد هم به شدت کاربردی و قابل استفاده است که از نام آن هم می توانید این موضوع را حدس بزنید.

         کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک که روی شبکه مسی و روی کف اجرا می شود. این موضوع باعث می شود که سطح رسانایی آنها بالا برود. معمولاً در سالن هایی که اقدام به تولید مواد مختلف یا مونتاژ قطعات الکترونیک می‌کنند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

         کفپوش اپوکسی ضد اسید که این کفپوش ها فرمولاسیون و افزودنی های ویژه‌ای داخل خودشان دارند. خواص ضد اسید آنها به شدت بالا است. برای کارخانجات مختلف از جمله آزمایشگاه ها و باطری سازی ها خیلی زیاد کاربرد دارند.

نکات مهم اجرای کفپوش اپوکسی

برای اجرای اپوکسی کف شما باید یک سری از نکات را رعایت کنید تا بتوانید حداکثر استفاده را داشته باشید و از مزایای آن بهره مند شوید که این نکات مهم شامل موارد زیر است:

         قبل از اینکه آنها را اجرا کنید‌ سطوح مختلف را از هرگونه چربی پاکسازی نمایید تا سستی و لغزندگی وجود نداشته باشد.

         زمانی که میخواهید کفپوش ها را اجرا کنید باید دمای محیط را به دمای ۵ درجه تا ۴۵ درجه برسانید.

         قبل از اینکه سفت کننده و روکش ها را با یکدیگر مخلوط کنید، باید سعی کنید که به مدت ۲ دقیقه مواد را کنار بگذارید تا میکس شود.

         حتما بعد از اینکه کارتان را به طور کامل انجام دادید، باید تمامی تجهیزات را با تینر اپوکسی شستشو دهید.

         بعد از اینکه مواد را با یکدیگر ترکیب کردید، باید حداکثر تا یک ساعت پوشش روی کف را اجرا کنید.

         زمانی که میخواهید اپوکسی کف را اجرا کنید، حتما از ماسک و دستکش صنعتی استفاده کنید.

         در نهایت اینکه حتما مراحل را به ترتیب انجام دهید تا کارتان اصولی پیش برود.

اپوکسی

ترتیب مراحل باید شامل موارد زیر باشد:

         اول سطح را تمیز کاری کنید.

         برای تمام سطوح، ساب انجام دهید.

         اگر نیاز بود به سراغ اجرای اسکراچر بروید.

         پرایمر مخصوص بتن را استفاده نمایید.

         ماستیک کاری و بعد بتونه کاری را انجام دهید.

         سپس به روش شانه ای به سراغ اجرای تاپ کوت بروید.

کلام آخر

با تمام توضیحات ارائه شده در این مقاله متوجه شدید که ویژگی های اپوکسی کف چیست تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. ما هم سعی کردیم که توضیحات کافی و کامل را به شما ارائه دهیم تا بتوانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. سایت بهبود صنعت نیز می تواند بهترین منبع برای خرید این کفپوش ها باشد.

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.