بهترین کفپوش برای آتلیه عکاسی چیست؟  شاید این نیز سوال شما در زمان راه اندازی یک آتلیه عکاسی باشد. در آتلیه های عکاسی به دلیل اینکه رفت و آمد زیادی معمولا در ژست های مختلف عکاسی دارند و هم زیبایی فضا اهمیت بسیار بالایی دارد باید از یک کفپوش زیبا و در عین حال مقاوم استفاده کنند. کفپوش های اپوکسی می توانند در آتلیه ها بسیار کارآمد باشند. انتخاب از بین کفپوش بر اساس موقعیت و اهداف شما متفاوت خواهد بود، چه برای یک آتلیه چه برای یک مجتمع تجاری. معمولا این مسئله به میزان بودجه ای که برای کار صرف می کنید و سلیقه ای که دخیل می کنید برمی گردد. کفپوش بتنی می تواند گزینه خوبی برای آتلیه باشد اما زیبایی را به آنلیه نمی دهد. فرش نیز در اثر رفت و آمد های زیاد،کهنه و فرسوده خواهد شد و بزودی کثیف می شود.

کفپوش اپوکسی آتلیه

مزایا و کاربرد کفپوش های اپوکسی آتلیه بسیار زیاد است و در زیبایی بی نظیر نیز هستند. شما می توانید از کفپوش های پلی یورتان نیز برای آتلیه استفاده کنید، اما پلی یورتان ها معمولا به دلیل مقاومت مکانیکی بالایی که دارند، معمولا در صنایع از آن ها استفاده می شود و کاربردی برای آتلیه نخواهند داشت. کفپوش هایی که برای آتلیه استفاده می شود با یک منزل مسکونی متفاوت است. آتلیه باید دارای یک دکوراسیون خوب و فضایی مناسب برای ثبت عکسی خلاقانه باشد. این خلاقیت در فضا و زیبایی آتلیه می تواند به تعداد مراجعینی که دارد نیز بیفزاید. کفپوش اپوکسی به دلیل اینکه فصلی نو و خلاقانه در صنعت کفپوش است بسیار می تواند برای آتلیه مناسب باشد و بر روی درآمد نهایی شما تاثیربگذارد.

مزایای کفپوش اپوکسی آتلیه

در اینجا دلایل اینکه چرا باید کفپوش اپوکسی را برای آتلیه انتخاب کنید گفته شده است و دلایلی که باعث می شود این کفپوش بر دیگر کفپوش ها برتری داشته باشند را بررسی خواهیم کرد:

  • طول عمر بالا: کفپوش اپوکسی طول عمر بیشتری نسبت به سایر کفپوش ها دارد و با میزان تحملی که در برابر فشار دارد توانسته است طول عمر خود را نیز حفظ کند. همچنین این کفپوش بسیار چسبندگی خوبی را در کف های بتنی نیز ایجاد می کند و می تواند انتخاب خوبی برای آتلیه باشد.
  • عایق بودن در برابر برق: به دلیل اینکه گاهی ممکن است از وسایلی در آتلیه استفاده شود که کابل برق داشته باشند و نورهایی که به برق وصل می شوند، بهتر است ترجیحا از کفپوشی استفاده شود که مقاومت الکتریکی داشته باشند و در برابر جریان برق عایق باشند. اینگونه هیچ خسارت مالی و جانی به آتلیه شما وارد نخواهد شد. به این اصول بهتر است در هر محیطی توجه کرد.
  • دیر کثیف شدن: یکی از موارد مهمی که باید در کفپوش آتلیه به آن اشاره شود، موضوع کثیفی و دید مشتری به کف آتلیه می باشد. در صورتی که کفپوش به گونه ای باشد که زود به زود کثیف شود، نمیتواند گزینه خوبی برای خرید باشد. اما در کفپوش اپوکسی به گونه ای است که اولا درزی برای نفوذ هیچ آلودگی و کثیفی نداشته و همچنین اگر کثیفی در طی زمان ایجاد شود به دلیل اینکه سطح کاملا صافی دارد به راحتی تمیز خواهد شد.

ویژگی های کفپوش آتلیه

یکی از ویژگی هایی که باید کفپوش های آتلیه داشته باشند این است که در آن ها بهتر است از کفپوش های براق استفاده کرد، زیرا که یکی از عوامل در بحث عکاسی مبحث نور می باشد و نور محیط باید به گونه ای باشد تا عکس ها را بتوان به بهترین نحو ممکن تهیه کرد. کفپوش های براق باعث می شوندکه سطحی بازتابنده برای عکاس ایجاد کنند. این سطوح که بازتاب دهنده نور هستند باعث انعکاس نور شده و یک لایه هنری به تصاویر گرفته شده خواهند داد.

قیمت کفپوش آتلیه

قیمت چیزی است که بررسی می کنید و ارزش چیزی است که به دست می آورید. پس سعی کنید در انتخاب کفپوش، کفپوشی را انتخاب کنید که بتواند انتخاب درست و با ارزشی باشد. ممکن است شما هزینه زیادی برای کفپوش داشته باشید ولی تا نتواند ویژگی های مورد نظر یک آتلیه را این کفپوش فراهم کند، هزینه ای که صرف کردید با ضرر تفاوتی ندارد. در این مباحث مواردی که باید یک کفپوش آتلیه داشته باشد گفته شد. می توانید با مطالعه آن ها بهترین نتیجه را در خرید کفپوش خود داشته باشید.