یک فروشگاه شلوغ را تصور کنید که تعداد زیادی مشتری دارد و هر مشتری با یک چرخ دستی  در حال حمل مقدار زیادی خرید در سالن فروشگاه است. این تردد زیاد با حمل وزن زیاد خریدها در طول روز می تواند آسیب زیادی به کف این فروشگاه وارد کند! اگر بخواهیم روشی برای جلوگیری از این میزان آسیب زیاد و زیبایی بیشتر فروشگاه پیشنهاد کنیم تنها می توان گفت کفپوش اپوکسی می تواند جواب سوال شما باشد. کفپوش اپوکسی با مقاومت بسیار بالایی که در برابر سایش و اصطحکاک دارد می تواند گزینه مناسبی را در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر اینکه یک سالن فروشگاهی نیازمند زیبایی می باشد و کفپوش اپوکسی با تنوع رنگ هایی که دارد ظاهری بسیار لوکس را به فروشگاه می دهد، همچنین به دلیل اینکه چرخ دستی های زیادی در فروشگاه در روز تردد می کنند باید کف فروشگاه کاملا صیقلی باشد که این نیز یکی دیگر از مزیت های کفپوش اپوکسی محسوب می شود.

مزایای کفپوش فروشگاهی

کفپوش های اپوکسی شامل رزین به صورت های مختلفی استفاده می شوند و به عنوان کفپوش های مدرن کارایی های مختلفی هم دارند. حتی میزان قطر و ضخامت مختلفی در انواع این کفپوش ها قابل اجراست و در ضخامت های بین 0.5 تا 4.5 الی 5 میلی متر بر روی کف سالن ها استفاده می شوند. شما می توانید با استفاده از کفپوش اپوکسی زیبایی محیط خود را نیز چندین برابر کنید. همچنین هم جا به جایی چرخ ها و هم جا به جایی جنس های فروشگاه که خود با دستگاه انجام می شود بسیار بر روی کف فروشگاه فشار می آورد و تنها کفپوشی که می تواند با مقاومت بسیار خوب خود در برابر این فشار ها جلوگیری کند، کفپوش اپوکسی می باشد.

چه کفپوش هایی را می توانم برای فروشگاه استفاده کنم

شما باید کفپوشی که برای محیط خود انتخاب می کنید کاملا با فضای آن محیط مرتبط و هم مفهوم باشد. در صورتی که برای یک فروشگاه مدرن و خوش ظاهر به دنبال کفپوش هستید، باید به دنبال کفپوشی باشید که بتواند زیبایی محیط شما را حفظ کند و باعث کاهش این مدرنیته در فضای شما نباشد. پس شما باید به سمت کفپوش های مدرن تر مانند کفپوش اپوکسی فروشگاهی رفته و از این مدل کفپوش استفاده کنید. ما سعی می کنیم علاوه بر اینکه روی هزینه ی پایین شما در این مقاله تمرکز می کنیم بر روی کیفیت و ظاهر فروشگاه شما نیز توجه کنیم تا بتوانید بهترین نتیجه گیری را داشته باشید. می توان گفت خرید بهترین کفپوش همیشه خرید گران ترین کفپوش نیست. شاید بتوانید کیفیت بسیار خوبی را با کفپوش گران به وجود بیاورید ولی وقتی مغازه ی شما به کفپوش ارزان تری نیاز دارد و شما از بهترین جنس استفاده می کنید، شما ضرر کرده اید.

به همین دلیل باید انتخاب شما برای استفاده از کفپوش فروشگاهی با میزان رفت و آمد در فروشگاه و میزان ضربه و آسیبی که به کف کفپوش فروشگاه شما وارد می شود تناسب داشته باشد. در صورتی که برای فروشگاه خود به دنبال کفپوش لمینتی هم باشید، سعی کنید از  کفپوش های لمینی ضدسایش استفاده کنید و حتی اگر می خواهید از کفپوش های سرامیکی و سنگی برای مغازه خود استفاده کنید باید از محصولات و انواع با کیفیت آن استفاده کرده که بسیار در برابر رفت و آمد های زیاد و خراش و اصطحکاک مقاوم هستند.

نکته ای دیگر که باید در زمان انتخاب کفپوش فروشگاهی خود در نظر داشته باشید این موضوع است که کفپوش شما در اثر رفت و آمد های زیاد به سرعت دچار کثیفی و آلودگی نشود و از کفپوش هایی که آلودگی را به سرعت نشان می دهند برای فروشگاه نباید ترجیحا استفاده کنید زیرا ظاهر بسیار بدی به فضا خواهند داد.معمولا نباید برای فروشگاه از کفپوش های براق استفاده کنید زیرا این مشکل را دارا هستند.

نکته بعدی این است که باید در زمان انتخاب کفپوش رنگ مناسبی را برای آن انتخاب کنید. حال چطور این کار را انجام دهیم؟ رنگ کفپوش باید طوری انتخاب شود که با محیط و رنگ فضا و همچنین دکوراسیون فروشگاه شما دارای توازن و هماهنگی باشد و حتی نور مغازه شما در انتخاب کفپوش دخیل می باشد. شما در صورتی که یک فروشگاه با فضای نورگیر دارید باید از کفپوش های تیره تر استفاده کنید تا نور محیط را جذب کنند و یک هماهنگی و توازن به نور فروشگاه بدهند.

همچنین شما باید در انتخاب کفپوش خود به میزان لوکس بودن آن نیز توجه کنید. شما زمانی که یک محصول را در فروشگاه خود ارائه می دهید و مشتری باید برای آن هزینه کند، ترجیح می دهد در محیطی این خرید را انجام دهد که حس خوب و متناسب با هزینه ای که می کند به او بدهد. پس شما نیاز دارید برای اینکه بتوانید محصول خود را نیز بفروشید کفپوشی درست انتخاب کنید. حال متوجه شدید انتخاب کفپوش حتی می تواند بر روی درآمد شما نیز تاثیر بگذارد. پس انتخاب درست آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید به آن توجه داشته باشید.

اجرای کفپوش فروشگاهی

قسمت بسیار مهم در کفپوش فروشگاهی به نصب و اجرای آن مرتبط می باشد. نصب درست و تخصصی کفپوش فروشگاهی بسیار می تواند بر روی طول عمر و میزان کارایی کفپوش شما تاثیرگذار باشد. شما باید در مرحله اول برای اجرا و نصب کفپوش فروشگاهی زیرسازی سطح کف را انجام دهید. این زیرسازی معمولا باید با موزاییک یا بتن و سنگ انجام شود. برای اینکه درزهای به وجود آمده و ترک ها را در سطح کف از بین ببرید از گروت اپوکسی می توانید استفاده کنید.

همچنین برای بالارفتن چسبندگی کفپوش فروشگاهی می توانید کف فروشگاه را با دستگاه مخصوص ساب بزنید. که اصطلاحی برای ایجاد صیقلی شدن و براق شدن سطح کف می باشد. حال پس از کف سازی باید لایه پرایمر را اجرا کنید. پرایمر با  استفاده از غلطک بر روی سطح پهن می شود و حتما در این قسمت به کیفیت پرایمری که تهیه می کنید توجه داشته باشید. چراکه بسیار این مسئله بر روی میزان چسبندگی کفپوش شما تاثیرگذار است و باعث چسبندگی بهتر لایه ها به یکدیگر خواهد شد. لایه بعدی که باید اجرا شود شامل اپوکسی و ذرات سیلیس است که این مرحله بسیار برای مقاومت کفپوش و حفظ کفپوش دربرابر فشار اهمیت دارد. در نهایت لایه آخر را اجرا کرده و نصب کفپوش فروشگاهی اپوکسی به پایان می رسد.

قیمت کفپوش فروشگاهی

همانطور که در متن هم اشاره شد قیمت کفپوش فروشگاه لوکس بسیار بالاتر از فروشگاه معمولی خواهد شد. اما باید به میزان درآمدی که با خود به همراه می آورد هم توجه داشته باشید. علاوه بر کیفیت و ظاهر محصول، وزن کفپوش فروشگاهی در قیمت آن تاثیرگذار است. معمولا ترکیبات موجود در کفپوش اپوکسی فروشگاهی به صورت زیر می باشد:

رزین اپوکسی
هاردنر پلی آمین
مواد افزودنی یا ادتیو
رقیق کننده های واکنش دهنده

فیلرها و مواد پر کننده
پیگمنت ها و مواد رنگ زا
معمولا 50 درصد از کفپوش را مواد فیلر و پرکننده دربرمی گیرندکه معمولا قیمت بسیار کمی دارند.

به جهت کاهش قیمت ممکن است گاهی افراد میزان فیلر را در کفپوش به بالای 50 درصد برسانند که این موضوع از کیفیت کفپوش به شدت می کاهد.

جمع بندی

تمامی موضوعات لازم برای انتخاب شما برای کفپوش فروشگاهی مناسب تا زمان اجرا در این مقاله به شما توضیح داده شد. می توانید با استفاده از اطلاعات داده شده در انتخاب خود چه از لحاظ هزینه ای و چه از لحاظ کیفیت بهترین محصول را برگزینید. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.