کفپوش اپوکسی متالیک

بهبد صنعت؛ مشاور و مجری بزرگ‌ترین پروژه‌های اپوکسی ایران

کفپوش اپوکسی متالیک و کاربرد آن چیست؟

رنگدانه های رنگی متالیک، رنگدانه های جلوه ویژه ای هستند که از نانوذرات میکا با رنگدانه های آلی و معدنی مختلف پوشیده شده اند تا جلوه های مرواریدی و رنگین کمانی ایجاد کنند که ظاهر طبیعی سازندهای سنگی و سنگی را ایجاد کند.

 کفپوش اپوکسی متالیک به دلیل ظاهر منحصر به فرد، سه بعدی، تزئینی و مرواریدی خود بسیار محبوب شده اند. هنگامی که ذرات فلزی با اپوکسی مخلوط می شوند، به پوشش درخششی می دهند که نور را منعکس می کند و رنگ چشمگیر و چشم نوازی ایجاد می کند. استفاده از رنگ دانه های فلزی به عنوان بخشی از فرآیند کاربرد اپوکسی و پلی اسپارتیک 3 مرحله ای، طراحی منحصر به فردی از ظاهر کوارتز، گرانیت یا مرمر را در یک سیستم پوشش کف سخت و بادوام با کسری از هزینه سنگ طبیعی ارائه می دهد و آن‌ها را برای هر محیط تجاری و مسکونی عالی می کند.

کف اپوکسی صنعتی کار شده در کارخانه

چرا رنگدانه فلزی یا متالیک را انتخاب کنیم؟

 • طراحی و زیبایی منحصر به فرد و چشم نواز
 • تنوع بسیار زیاد در انتخاب طرح‌های رنگی مختلف
 • یک سطح تزئینی سنگ مرمر، کوارتز یا گرانیت را با کسری کوچک از هزینه هر فوت مربع بازسازی کنید.
 • سیستم پوشش فوق‌العاده محکم و بادوام را ارائه می‌دهد (ضخامت ۴۰ تا ۴۵ میل در مقابل یک لایه رنگ خانگی با ضخامت متوسط کمتر از ۲ میل)
 • هم برای رفت و آمد انسانی و هم برای ترافیک وسایل نقلیه خوب است
 • در طیف گسترده ای از پروژه های مسکونی و تجاری کاربرد دارد

انواع رنگ کفپوش اپوکسی متالیک

 1. گلوله نقره ای
 2. گلدان مس
 3. زمین قهوه ای
 4. بمب های گیلاس
 5. مفرغ
 6. طلا تامین
 7. آبی درخشان
 8. امرتات

کاربردهای کفپوش اپوکسی متالیک

کفپوش‌های اپوکسی متالیک در طبقات نمایشگاه‌ ها، طبقات اداری تجاری، فضاهای زندگی خانگی، فضاهای آموزشی، طبقات گاراژ، طبقات زیرزمین، کف و میزهای بتنی یا چوبی در بیرون و درون محیط استفاده کرد.

اپوکسی بیمارستان، مطب و آزمایشگاه

کفپوش اپوکسی بیمارستانی

اپوکسی خودروسازی

کفپوش اپوکسی کارخانه ماشین سازی

اپوکسی محیط تجاری و مرکز خرید

اپوکسی کف انبارها

کفپوش اپوکسی انبار

اپوکسی مرکز آموزشی و دانشگاه ها

طراحی کفپوش اپوکسی فلزی یا متالیک

برای کفپوش اپوکسی متالیک، کیفیت پرداخت نهایی تا حد زیادی نتیجه توانایی هنری نصاب و سطح تجربه ایشان است. علاوه بر این، نورپردازی درون خود فضا نقش بزرگی در ظاهر و طیف رنگی قابل مشاهده که در خود پوشش ظاهر می شود، ایفا می‌کند.

سیستم های پوشش کف فلزی (متالیک) معمولاً از یک پرایمر مشکی برای کمک به ایجاد کنتراست تا حد ممکن در خود پوشش فلزی استفاده می کنند. پس از پرایمر، رنگدانه های فلزی به حالت تعلیق درآمده و فرصت کافی برای خیس شدن در یک رزین بایندر شفاف داده می شود. برای این مرحله، ما معمولاً اپوکسی سیکلوالیفاتیک TrueClear EP خود را مشخص می کنیم. این یک اپوکسی بسیار تصفیه شده با آب شفاف است که جریان و اثر فلزی عالی را فراهم می کند.

پس از اعمال، اپوکسی فلزی ممکن است به صورت مکانیکی یا شیمیایی اصلاح شود تا جلوه های تزئینی منحصر به فردی ایجاد کند. همچنین ممکن است رنگ‌های اضافی برای کمک به برجسته‌تر کردن کف استفاده شود. پس از پخت، پوشش اپوکسی متالیک با یکی از روکش‌های اورتان عملکردی ما سمباده و روکش می‌شود. روکش‌های اورتان که در روکش براق یا ساتن موجود است، سطح سایشی بسیار بادوام و کشش بهتری را ایجاد می‌کنند.

لایه های کفپوش اپوکسی متالیک

مشاوره رایگان خرید کفپوش اپوکسی متالیک

متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان اجرای پروژه کفپوش اپوکسی صنعتی در محیط های مختلف را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  کفپوش اپوکسی

  رزومه درخشان

  بهبد صنعت افتخار اجرای پروژه‌های بزرگ کفپوش اپوکسی متالیک در بازار بزرگ کیش، ستاد اجرایی امام، وزارت نیرو، ورزشگاه تختی، گمرک بندر انزلی، پل موزه کریم خان، اداره کل تامین اجتماعی، ویلاهای شخصی، بیمارستان شهید رجایی، شرکت رامک، دهکده آبی پارس، نفت سپاهان و بسیاری از صنایع و ساختمان‌های ایران را در رزومه خود دارد.

  مراحل اجرای پروژه

  فرایند اجرای کفپوش صنعتی اپوکسی تا حدودی مشابه اجرای سایر کفپوش‌ها است. به طور کاملا دقیق و گام به گام ‌می‌توان فرایند اجرای کفپوش اپوکسی را به ۶ مرحله تقسیم کرد.

  1. آماده‌سازی سطح

  در این مرحله با استفاده از دستگاه ساب‌زنی سطوح آلوده به روغن و چربی را تمیز می‌کنیم. لازم به ذکر است که هر چه آماده‌سازی سطحی با دقت بیشتری صورت گیرد، چسبندگی کفپوش اپوکسی افزایش می‌یابد و در نتیجه کیفیت کفپوش اپوکسی ارتقا می‌آید.

  1. جاروکشی سطح به منظور از بین بردن گرد و غبار موجود روی سطح

  هر چه ذرات گرد و غبار سطح کم‌تر باشند، مقدار پرایمر یا مواد لایه اولیه کمتری برای پوشش سطح مورد نیاز است. به همین دلیل در این مرحله باید با استفاده از مکنده صنعتی، سطح مورد نظر عاری از گرد و غبار شود.

  1. اجرای لایه اولیه (پرایمر)

  با اجرای این لایه، سطح مورد نظر ما صاف و هموار می‌گردد. اصولا لایه  اولیه در دو مرحله روی سطح ریخته می‌شود تا از کیفیت و حجم مورد نظر اطمینان حاصل شود.

  1. پر کردن ترک‌ها و حفره‌های روی سطح

  پس از اجرای لایه پرایمر و خشک شدن آن، باید با دوغابی از اپوکسی تمامی ترک‌ها و حفره‌های موجود روی سطح ترمیم شوند.  

  1. اجرای لایه میانی

  در این مرحله ترکیب رنگ اپوکسی با مواد سخت کننده (هاردنر) را با استفاده از یک غلطک، روی سطح  بمالید. پس از آن صبر کنید تا کفپوش به خوبی خشک شود و در صورت وجود هرگونه نقص در این لایه، این کار را مجددا انجام دهید.

  1. اجرای لایه نهایی

  پس از اطمینان از عدم وجود ترک و حفره در سطح

  سوالات و راهنمای تکمیلی

  در حالت عادی خیر. اما اگر سطح کفپوش خیس باشد، ممکن است کمی لغزنده شود. این درحالی است که می‌توانید با تغییر روش اجرا، می‌توانید میزیان لغزش را تا حد قابل توجه‌ای کاهش دهید. پاشیدن سیلیس به سطح کفپوش یا اجرای کفپوش اپوکسی به روش پوست پرتقالی، از کارآمدترین اقداماتی است که جهت کاهش لغزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کفپوش اپوکسی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر در محیط‌هایی که مناسب ساختار این نوع از کفپوش‌ها استفاده شود، بسیار کارآمد و با دوام است و توانایی تحمل بارهای سنگین را دارد. اما چنانچه این کفپوش در محیط‌هایی استفاده شود که جنس سخت و تیز بر روی سطح کشیده شود، ممکن است به مرور زمان ظاهر خود را از دست دهد چراکه خش پذیر است.

  مواد کفپوش اپوکسی سمی نیست. اما بخار و بویی که به محض نصب و اجرای این نوع کفپوش از کف خارج می‌شود، بسیار سمی است. از جمله مشکلات ناشی از دود سمی این کفپوش‌ها می‌باشد.

  بهبد صنعت پارسا؛ مشاور متخصص شما

  همین حالا تماس بگیرید...

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به بهبد صنعت پارسا می باشد.طراحی و توسعه توسط گروه فنی بهبد صنعت پارسا
  Call Now Buttonمشاوره رایگان