کفپوش اپوکسی پالایشگاه و پتروشیمی

بهبد صنعت؛ مشاور و مجری بزرگ‌ترین پروژه‌های کفپوش پالایشگاه و پتروشیمی‌ های کشور

چه کفپوشی در پالایشگاه و پتروشیمی استفاده می‌شود؟

مقاومت فیزیکی و شیمیایی سطح، اهمیت ویژه‌ای در پالایشگاه و پتروشیمی دارد. کفپوش اپوکسی با ایجاد یک لایه به کف پالایشگاه نفت و گاز، بتن را صاحب یک لایه مقاوم در برابر مواد شیمیایی می‌کند که سطح را حتی توسط سخت ترین و خورنده‌ترین مواد شیمیایی که می تواند روی آن اثر بگذارد مقاومت می‌کند . با آسان‌تر شدن تفکیک، تمیز کردن و مهار مواد خطرناک، این کفپوش ها مقاومت در برابر مواد شیمیایی به ایمن ماندن امکانات، کارمندان، جامعه اطراف و محیط زیست کمک می کند. حتی وقتی اجسام سنگین به طور مداوم به اطراف روی زمین منتقل می شوند، سطح کف رزین 100% جامد دوام بسیار بالایی را خواهند داشت. 

کفپوش اپوکسی پالایشگاه و پتروشیمی

مزایایی استفاده از اپوکسی در پالایشگاه

از مزایای خاص کفپوش پالایشگاه نفت و گاز مقاومت در برابر مواد شیمیایی مقاومت در برابر حرارت، داشتن سطح ضد لغزش، مرزبندی ایمنی، کاهش تعمیر و نگهداری سیستم ها، بهبود پیشگیری از زنگ زدگی، بهبود عملکرد فرآیندی، جلوگیری از آلودگی و تولید ذرات تفکیک تحلیلی، بهبود مقاومت در برابر: اکسیداسیون ضد اسید، فسفریک اسید، نیتریک استون، آمونیاک اسید، سولفوریک و… می‌توان اشاره کرد.

این نوع کفپوش بیشتر در چه محیط‌هایی استفاده می‌شود؟

از مزایای خاص کفپوش پالایشگاه نفت و گاز مقاومت در برابر مواد شیمیایی مقاومت در برابر حرارت، داشتن سطح ضد لغزش، مرزبندی ایمنی، کاهش تعمیر و نگهداری سیستم ها، بهبود پیشگیری از زنگ زدگی، بهبود عملکرد فرآیندی، جلوگیری از آلودگی و تولید ذرات تفکیک تحلیلی، بهبود مقاومت در برابر: اکسیداسیون ضد اسید، فسفریک اسید، نیتریک استون، آمونیاک اسید، سولفوریک و… می‌توان اشاره کرد.

نکات فنی

کفپوش‌های اپوکسی به دلیل کیفیت، نصب ساده و تنوع قیمتی که دارند، دارای کاربرد و مصارف بسیار گوناگونی در صنعت می‌باشند. سطح صاف و صیقل داده شده‌ی این کفپوش‌ها از دیگر عواملی است که طیف مصرف و کاربرد آن را گسترش داده است. کفپوش اپوکسی صنعتی در کارخانه‌، پایگاه نظامی، انبار، بیمارستان، مجتمع‌ تجاری و اداری، پتروشیمی و پالایشگاه، آزمایشگاه و بسیاری اماکن دیگر استفاده می‌شود.

ضخامت

کفپوش اپوکسی پارکینگ در کنار مقاومت مکانیکی بسیار بالا در برابر ترافیک و رفت و آمد مداوم، زیبایی خاصی نیز دارد که این ۲ فاکتور  این دسته از کفپوش‌های اپوکسی را به انتخاب اول طراحان برای پارکینگ های ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی تبدیل کرده است. سطوح بتنی ، موزاییک و سنگ شده از جمله سطوحی هستند که کفپوش اپوکسی پارکینگ می‌تواند بر روی آن‌ها استفاده شود تا موجب افزایش کارایی و جذابیت سطح شود.

کفپوش اپوکسی بهترین انتخاب برای پارکینگ مجتمع تجاری، اداری و مسکونی شما خواهد بود.

نوع رزین قابل استفاده

می‌توان کفپوش اپوکسی سه بعدی را یکی از زیر مجموعه‌های کفپوش اپوکسی دکوراتیو دانست. زیبایی و عملکرد منحصر به فرد کفپوش اپوکسی سه بعدی، باعث گسترش اجرای آن‌ها در فروشگاه‌ها، سالن‌ها، ادارات و ساختمان‌های مسکونی شده است. تنوع کفپوش اپوکسی سه بعدی بسیار بالا است. کفپوش‌های  سیاه سفید، تک رنگ، چند رنگ، فلورسانس، خود یکنواخت شونده، متالیک و متحرک تنها گوشه‌ای از تنوع گسترده‌ی این نوع کفپوش‌ها هستند.

کفپوش اپوکسی صنایع نظامی

اپوکسی مرکز آموزشی و دانشگاه ها

می‌توان کفپوش اپوکسی سه بعدی را یکی از زیر مجموعه‌های کفپوش اپوکسی دکوراتیو دانست. زیبایی و عملکرد منحصر به فرد کفپوش اپوکسی سه بعدی، باعث گسترش اجرای آن‌ها در فروشگاه‌ها، سالن‌ها، ادارات و ساختمان‌های مسکونی شده است. تنوع کفپوش اپوکسی سه بعدی بسیار بالا است. کفپوش‌های  سیاه سفید، تک رنگ، چند رنگ، فلورسانس، خود یکنواخت شونده، متالیک و متحرک تنها گوشه‌ای از تنوع گسترده‌ی این نوع کفپوش‌ها هستند.

تجهیز پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های سراسر کشور

بهبد صنعت افتخار اجرای پروژه‌های بزرگ کفپوش اپوکسی صنعتی در بازار بزرگ کیش، ستاد اجرایی امام، وزارت نیرو، ورزشگاه تختی، گمرک بندر انزلی، پل موزه کریم خان، اداره کل تامین اجتماعی، ویلاهای شخصی، بیمارستان شهید رجایی، شرکت رامک، دهکده آبی پارس، نفت سپاهان و بسیاری از صنایع و ساختمان‌های ایران را در رزومه خود دارد.

مشاوره رایگان خرید کفپوش اپوکسی صنعتی پتروشیمی و پالایشگاه

متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان اجرای پروژه کفپوش اپوکسی صنعتی در محیط های مختلف را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  کفپوش اپوکسی

  انواع کفپوش اپوکسی در صنعت

  ما کاربردهای مختلف اپوکسی در محیط‌های صنعتی را با هم مشاهده کردیم. ما انواع کفپوش اپوکسی و مواد تشکیل دهنده آن چیست؟

  کفپوش اپوکسی آنتی اسید و مواد شیمیایی

  اپوکسی ضد اسید

  در کارخانجاتی همچون کاغذ سازی، کارخانجات داروسازی و کارخانه‌های تولید مواد غذایی مواد اسیدی شدیدی در محیط وجود دارد و به همین سبب ممکن است پوشش سطح دچار آسیب‌های شدیدی شود.

  کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال بیمارستانی و مراکز بهداشتی

  آنتی باکتریال

  در کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال امکان رشد قارچ، کپک، باکتری و سایر میکروارگانیسم ها بر روی سطح این محصول وجود ندارد. این نوع از کفپوش اپوکسی، فاقد برجستگی یا فرو رفتگی است و بدون درز تولید می‌شوند. بیمارستان‌ها،  آزمایشگاه ها و داروخانه‌ها محیط‌هایی هستند که بیشترین استفاده را از  کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال را به خود اختصاص داده‌اند.

  سه بعدی

  کفپوش سه بعدی یکی از جذابیت‌های تلفیق علم و هنر در رزین اپوکسی است. کفپوش سه بعدی بعد از پرایمر محل، پوشش چاپ گونه را بر روی خود می‌بیند و بعد نصب آن، رزین‌های اپوکسی که شفافیت و عدم خش پذیری بالایی دارند بر روی آن نصب می‌گردند.

  آنتی استاتیک

  کفپوش آنتی الکترواستاتیک یا کفپوش آنتی استاتیک به کفپوش‌هایی گفته می‌شود که الکتریسیته بر سطح آن‌ها جمع نمی‌شود و و به زبانی ساده عایق الکتریکی هستند. برای اجرای کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، نیاز به کف سازی ویژه‌ای نیست.

  کفپوش اپوکسی مایع

  اپوکسی مایع

  کفپوش اپوکسی مایع  از ترکیب رزین اپوکسی و هاردنر آمینی تهیه می‌شود. این کفپوش ضخامتی در حدود 0.5 تا 5 میلیمتر دارد. از آن‌جایی که ساختار این نوع کفپوش ها پلیمری است، پس از خشک شدن کاملاسفت و سخت میشود و در ضخامت آن هیچ گونه کاهش و تورفتگی دیده نمیشود.

  ضد لغزش

  کفپوش اپوکسی ضد لغزش از بافت‌های مختلف درشت تا ریز تشکل شده‌اند تا مانند سایر فپوش‌های اپوکسی تجاری و صنعتی، در زمان وجود رطوبت در معرض خطر لغزش قرار  نگیرند. استخرها و سالن‌های ورزشی از جمله محیط‌هایی هستند که از وجود این کفپوش‌ها بهره می‌برند.

  مراحل انجام پروژه کفپوش اپوکسی در پالایشگاه نفت و گاز

  فرایند اجرای کفپوش صنعتی اپوکسی تا حدودی مشابه اجرای سایر کفپوش‌ها است. به طور کاملا دقیق و گام به گام ‌می‌توان فرایند اجرای کفپوش اپوکسی را به ۶ مرحله تقسیم کرد.

  1. آماده‌سازی سطح

  در این مرحله با استفاده از دستگاه ساب‌زنی سطوح آلوده به روغن و چربی را تمیز می‌کنیم. لازم به ذکر است که هر چه آماده‌سازی سطحی با دقت بیشتری صورت گیرد، چسبندگی کفپوش اپوکسی افزایش می‌یابد و در نتیجه کیفیت کفپوش اپوکسی ارتقا می‌آید.

  1. جاروکشی سطح به منظور از بین بردن گرد و غبار موجود روی سطح

  هر چه ذرات گرد و غبار سطح کم‌تر باشند، مقدار پرایمر یا مواد لایه اولیه کمتری برای پوشش سطح مورد نیاز است. به همین دلیل در این مرحله باید با استفاده از مکنده صنعتی، سطح مورد نظر عاری از گرد و غبار شود.

  1. اجرای لایه اولیه (پرایمر)

  با اجرای این لایه، سطح مورد نظر ما صاف و هموار می‌گردد. اصولا لایه  اولیه در دو مرحله روی سطح ریخته می‌شود تا از کیفیت و حجم مورد نظر اطمینان حاصل شود.

  1. پر کردن ترک‌ها و حفره‌های روی سطح

  پس از اجرای لایه پرایمر و خشک شدن آن، باید با دوغابی از اپوکسی تمامی ترک‌ها و حفره‌های موجود روی سطح ترمیم شوند.  

  1. اجرای لایه میانی

  در این مرحله ترکیب رنگ اپوکسی با مواد سخت کننده (هاردنر) را با استفاده از یک غلطک، روی سطح  بمالید. پس از آن صبر کنید تا کفپوش به خوبی خشک شود و در صورت وجود هرگونه نقص در این لایه، این کار را مجددا انجام دهید.

  1. اجرای لایه نهایی

  پس از اطمینان از عدم وجود ترک و حفره در سطح

  قیمت اجرای پروژه کفپوش پتروشیمی و پالایشگاه

  قیمت کفپوش صنعتی اپوکسی به عوامل مختلفی بستگی دارد. کفپوش اپوکسی صنعتی از اجزای متنوعی تشکیل شده است و باتوجه به این گستردگی مواد که هر کدام ویژگی خاصی به کفپوش های صنعتی اضافه می‌کنند، قیمت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و متغیر است. مساحت اجرایی، کیفیت بتن، ضخامت و تعداد لایه‌های اجرایی، نوع مواد اولیه و رزین مورد استفاده از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار هستند.

  توضیحمتراژضخامتقیمتنوع کفپوش
       
       
       
       
  کفپوش اپوکسی

  نصب کفپوش اپوکسی چه شرایطی دارد؟

  کفپوش اپوکسی از مواد شیمیایی خاصی تولید می شود و بنابراین نصب آن  نیز باید تحت شرایط مهندسی و با آمادگی انجام شود.

  در گام اول باید کف را کاملا تمیز و آماده کرد و مواد اضافی مانند روغن و سایر آلودگی‌ها را از آن پاک کرد.

  باید بتن کاملا خشک باشد.

  دمی محیط بیشتر از 10 درجه سانتی گراد و کمتر از 50 درجه سانتی گراد باشد.

  سوالات و راهنمای تکمیلی

  در حالت عادی خیر. اما اگر سطح کفپوش خیس باشد، ممکن است کمی لغزنده شود. این درحالی است که می‌توانید با تغییر روش اجرا، می‌توانید میزیان لغزش را تا حد قابل توجه‌ای کاهش دهید. پاشیدن سیلیس به سطح کفپوش یا اجرای کفپوش اپوکسی به روش پوست پرتقالی، از کارآمدترین اقداماتی است که جهت کاهش لغزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کفپوش اپوکسی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر در محیط‌هایی که مناسب ساختار این نوع از کفپوش‌ها استفاده شود، بسیار کارآمد و با دوام است و توانایی تحمل بارهای سنگین را دارد. اما چنانچه این کفپوش در محیط‌هایی استفاده شود که جنس سخت و تیز بر روی سطح کشیده شود، ممکن است به مرور زمان ظاهر خود را از دست دهد چراکه خش پذیر است.

  مواد کفپوش اپوکسی سمی نیست. اما بخار و بویی که به محض نصب و اجرای این نوع کفپوش از کف خارج می‌شود، بسیار سمی است. از جمله مشکلات ناشی از دود سمی این کفپوش‌ها می‌باشد.

  بهبد صنعت پارسا؛ مشاور متخصص شما

  همین حالا تماس بگیرید...

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به بهبد صنعت پارسا می باشد.طراحی و توسعه توسط گروه فنی بهبد صنعت پارسا
  Call Now Buttonمشاوره رایگان