کفپوش پارکینگ پلی یورتان

بهبد صنعت؛ مشاور و مجری بزرگ‌ترین پروژه‌های پلی یورتان ایران

کفپوش پلی یورتان پارکینگی چیست؟

با آخرین پیشرفت ها در ساخت کفپوش پارکینگ، فروشگاه‌ها، مجتمع‌های تجاری و مسکونی بسیاری از پلی یورتان برای پوشش کف پارکینگ خود استفاده می‌کنند. در این پروژه‌ها از اپوکسی نیز استفاده می‌شود ولیکن این دو پوشش تفاوت‌هایی نسبت به هم دارند.

کفپوش پلی اورتان یک ترکیب منعطف بر پایه رزین است که مقاومت و دوام بسیار عالی در برابر خراش و شکستگی دارد.
در واقع خاصیت مقاومت بالا و انعطافی که این محصول ارائه می‌دهد، باعث می‌شود که گزینه بسیار خوبی برای پوشاندن کف پارکینگ باشد.

نمونه کفپوش اپوکسی و پلی یورتانپارکینگ مجتمع تجاری بسیار بزرگ با ظرفیت بالا

مزایایی استفاده از پلی یورتان در پارکینگ

 • پلی یورتان از سطح زیرین محافظت می کند و عمر ساختار و کفسازی پارکینگ را افزایش می دهد.
 • این پارکینگ شما را از آلودگی و مواد شیمیایی محافظت می کند.
 • تمیز کردن آن آسان است
  صدا را جذب می کند که صدای تولید شده از لاستیک ها را در پارکینگ کاهش می دهد
 • امتیاز آتش عالی دارد
 • سریعتر از سایر پوشش ها خشک می شود و پروژه های بازسازی پارکینگ را سرعت می بخشد
 • به نظر می رسد استثنایی، با ظاهری تمیز، بدون خش و صاف است
  نور را منعکس می کند که به دید پارکینگ و ایمنی می افزاید
 • در دماها و آب و هوای مختلف به خوبی عمل می کند و خواص ضد آب عالی را ارائه می دهد
 • دارای خواص UV فوق العاده ای است که از محو شدن و زرد شدن رنگ در برابر نور خورشید می کاهد.

کابردهای کفپوش پلی یورتان پارکینگ

کفپوش پلی یورتان پارکینگی می‌تواند در پارکینگ‌های مختلف از جمله پارکینگ متجمع تجاری و اداری، پارکینگ مجتمع مسکونی، پارکینگ‌های رو باز، پارکینگ فروشگاه و هر جای دیگری که نیاز به پارکینگ دارد استفاده شود. به طور کلی پارکینگ‌ها را می‌توان به دو دسته تجاری اداری و مسکونی تقسیم بندی کرد.

پارکینگ مجتمع تجاری و اداری

کفپوش پلی یورتان پارکینگ در کنار مقاومت مکانیکی بسیار بالا در برابر ترافیک و رفت و آمد مداوم، زیبایی خاصی نیز دارد که این ۲ فاکتور  این دسته از کفپوش‌های اپوکسی را به انتخاب اول طراحان برای پارکینگ های ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی تبدیل کرده است. سطوح بتنی ، موزاییک و سنگ شده از جمله سطوحی هستند که کفپوش اپوکسی پارکینگ می‌تواند بر روی آن‌ها استفاده شود تا موجب افزایش کارایی و جذابیت سطح شود.

پارکینگ مجتمع مسکونی و منزل

پارکینگ منازل مسکونی کم جمعیت و یا متجمع‌های مسکونی، ترافیک عبوری بسیار زیادی دارند که می‌تواند به کف ساختمان فشار وارد کند. کف پلی یورتان پارکینگی مجتمع‌های مسکونی در کنار مقاومت بسیار زیادی که دارد، باید زیبایی فوق‌العاده‌ای را نیز به محیط ببخشد. در واقع یکی از مهم‌ترین نکات کفپوش پلی یورتان در پارکینگ منازل مسکونی، زیبایی خاص آن است. این طرح‌ها را می‌توان با تکنولوژی‌های گوناگون پخش کردن کوارتز و یا رنگ‌های مخلف بر کف فضا پیاده سازی کرد.

تصویر نمونه کفپوش اپوکسی پارکینگ منزل مسکونی

رزومه درخشان

بهبد صنعت افتخار اجرای پروژه‌های بزرگ کفپوش پلی یورتان در هایپرسان، سازمان بنادر، صنایع مس سرچشمه، پارس خودرو، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شرکت کانی مس، شرکت ارتعاشات صنعتی، پتروشیمی کرمانشاه و بسیاری از صنایع و ساختمان‌های ایران را در رزومه خود دارد.

مشاوره رایگان خرید کفپوش پارکینگی پلی یورتان

متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان اجرای پروژه کفپوش اپوکسی صنعتی در محیط های مختلف را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  کفپوش اپوکسی

  مراحل اجرای پروژه کفپوش پلی یورتان در پارکینگ

  فرایند اجرای کفپوش پلی یورتان در پارکینگ تا حدودی مشابه اجرای سایر کفپوش‌های اپوکسی است.  به طور کلی می‌توان این فرآیند را به 6 مرحله تقسیم کرد.

  1. آماده‌سازی سطح

  در این مرحله با استفاده از دستگاه ساب‌زنی سطوح آلوده به روغن و چربی را تمیز می‌کنیم. لازم به ذکر است که هر چه آماده‌سازی سطحی با دقت بیشتری صورت گیرد، چسبندگی کفپوش اپوکسی افزایش می‌یابد و در نتیجه کیفیت کفپوش اپوکسی ارتقا می‌آید.

  1. جاروکشی سطح به منظور از بین بردن گرد و غبار موجود روی سطح

  هر چه ذرات گرد و غبار سطح کم‌تر باشند، مقدار پرایمر یا مواد لایه اولیه کمتری برای پوشش سطح مورد نیاز است. به همین دلیل در این مرحله باید با استفاده از مکنده صنعتی، سطح مورد نظر عاری از گرد و غبار شود.

  1. اجرای لایه اولیه (پرایمر)

  با اجرای این لایه، سطح مورد نظر ما صاف و هموار می‌گردد. اصولا لایه  اولیه در دو مرحله روی سطح ریخته می‌شود تا از کیفیت و حجم مورد نظر اطمینان حاصل شود.

  1. پر کردن ترک‌ها و حفره‌های روی سطح

  پس از اجرای لایه پرایمر و خشک شدن آن، باید با دوغابی از اپوکسی تمامی ترک‌ها و حفره‌های موجود روی سطح ترمیم شوند.  

  1. اجرای لایه میانی

  در این مرحله ترکیب رنگ اپوکسی با مواد سخت کننده (هاردنر) را با استفاده از یک غلطک، روی سطح  بمالید. پس از آن صبر کنید تا کفپوش به خوبی خشک شود و در صورت وجود هرگونه نقص در این لایه، این کار را مجددا انجام دهید.

  1. اجرای لایه نهایی

  پس از اطمینان از عدم وجود ترک و حفره در سطح

  قیمت کفپوش پارکینگ پلی یورتان

  قیمت کفپوش پارکینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این محصول از اجزای متنوعی تشکیل شده است و باتوجه به این گستردگی مواد که هر کدام ویژگی خاصی به کفپوش های صنعتی اضافه می‌کنند، قیمت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و متغیر است. مساحت اجرایی، کیفیت بتن، ضخامت و تعداد لایه‌های اجرایی، نوع مواد اولیه و رزین مورد استفاده از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار هستند.

  توضیحمتراژضخامتقیمتنوع کفپوش
       
       
       
       

  کفپوش پلی یورتان و تفاوت آن با کفپوش اپوکسی در پارکینگ

  یکی از سوال‌های متداول این است که چه زمانی باید از کفپوش پلی یورتان استفاده کنیم. کفپوش پلی یورتان دارای کاربرد‌های فراوانی در پوشش‌های صنعتی می‌باشد. یکی از رایج‌ترین کاربردهای کفپوش پلی یورتان برای کف سردخانه‌های صنایع غذایی و دارویی است. به علت دمای بسیار کم در سردخانه‌ها و متغیر بودن دمای محیط، استفاده از کفپوش‌های اپوکسی انتخاب مناسبی نیست و بعد از مدتی کفپوش‌های اپوکسی حالت شکننده به خود می‌گیرد. این در حالی است که در دمای پایین کفپوش پلی یورتان با قابلیت الاستیسیته بالا، مقاومت خوبی از خود نسبت به شکستن نشان می‌دهد. یکی دیگر از محیط‌هایی که بهتر است از کفپوش پلی یورتان استفاده کنید، محیط‌هایی است که مستقیما در معرض نور خورشید قرار دارند. مقاومت بالای کفپوش پلی یورتان در برابر اشعه‌های یو وی، باعث شده است تا مناسب‌ترین گزینه برای محیط‌هایی باشد که مستقیما با آفتاب تماس دارند.

  سوالات و راهنمای تکمیلی

  در حالت عادی خیر. اما اگر سطح کفپوش خیس باشد، ممکن است کمی لغزنده شود. این درحالی است که می‌توانید با تغییر روش اجرا، می‌توانید میزیان لغزش را تا حد قابل توجه‌ای کاهش دهید. پاشیدن سیلیس به سطح کفپوش یا اجرای کفپوش اپوکسی به روش پوست پرتقالی، از کارآمدترین اقداماتی است که جهت کاهش لغزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کفپوش اپوکسی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر در محیط‌هایی که مناسب ساختار این نوع از کفپوش‌ها استفاده شود، بسیار کارآمد و با دوام است و توانایی تحمل بارهای سنگین را دارد. اما چنانچه این کفپوش در محیط‌هایی استفاده شود که جنس سخت و تیز بر روی سطح کشیده شود، ممکن است به مرور زمان ظاهر خود را از دست دهد چراکه خش پذیر است.

  ضخامت کفپوش پارکینگی پلی یورتان چقدر است؟

  بهبد صنعت پارسا؛ مشاور متخصص شما

  همین حالا تماس بگیرید...

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به بهبد صنعت پارسا می باشد.طراحی و توسعه توسط گروه فنی بهبد صنعت پارسا
  Call Now Buttonمشاوره رایگان