کفپوش اتاق سرور

اتاق سرور جایی است که تجهیزات بسیار حساس کامپیوتری و شبکه‌ای در آن قرار دارد و جریان الکتریسیته به صورت مداوم از آن می‌گذرد. مهم‌ترین اطلاعات در سرورها نگهداری می‌شوند و به همین جهت، امنیت در اتاق سرور بسیار مهم است. یکی از بخش‌های مهم در سازه‌های اتاق سرور، کفپوش اپوکسی اتاق سرور است. اتاق سرور به دلیل جریان الکتریسیته باید یک کفپوش آنتی استاتیک یا ضد الکتریسیته ساکن داشته باشد، برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر روی تجهیزات باید آنتی داست باشد و در نهایت باید به راحتی شست و شو شده و تمیز شود.

در ادامه با مهندسین بهبد صنعت پارسا همراه باشید تا بهترین راهکار برای تجهیز کف اتاق سرورتان را به شما پیشنهاد دهیم و راهنمای مناسب را به شما ارائه دهیم.

اتاق سرور و دیتاسنتر چیستند؟

یک اتاق سرور اتاقی است که معمولا گردش هوایی بسیار خوبی دارد و برای نگهداری مداوم و 24 ساعته سرورهای کامپیوتری طراحی شده است. ساختمانی که به طور خاص و تماما برای نگهداری سرورها طراحی شده و تمام‌ اتاق‌هایش پر از سرور‌های کامپیوتری باشد، دیتاسنتر نامیده می‌شود.

اهمیت کفپوش مناسب اتاق سرور در این است که در این مکان وسایل و تجهیزات الکتریکی بسیار گرانی نگهداری می‌شود که گاها اهمیت دیتای داخل آن‌ها صدها برابر ارزش مادی این تجهیزات است.

کفپوش اتاق سرور

آنتی استاتیک چیست؟

یکی از مفاهیم بسیار مهمی که قبل از صحبت درباره کفپوش اپوکسی اتاق سرور راجع به آن اطلاع داشته باشید، بحث آنتی استاتیک است.

دستگاه آنتی استاتیک یا ضد الکتریسیته ساکن به هر وسیله ای گفته می شود که تخلیه الکترو استاتیک یا ESD را کاهش می دهد، خنثی کرده و یا به شکل دیگری مهار می کند. ESD می تواند به قطعات الکتریکی مانند هارد دیسک کامپیوتر آسیب برساند و حتی مایعات و گازهای قابل اشتعال را مشتعل کند. همین نکته بسیار مهم است که در اجرای پروژه‌های کفپوش اپوکسی اتاق سرور بسیار مهم است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

کفپوش آنتی استاتیک اتاق سرور

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بر پایه رزین اپوکسی و هاردنری خاص و در نهایت به همراه افزودنی های خاص فرموله می‌شود. این کفپوش توانایی هدایت الکتریکی و انتقال جریان الکتریسیته ساکن را داشته و به همین دلیل به کفپوش ضد جرقه نیز شهرت دارد. همین ویژگی باعث می‌شود تا از این محصول در اتاق‌های سرور، محیط‌های آزمایشگاهی، مراکز مخابراتی، کارخانه‌هایی که تجهیزات برقی بسیار دارند، محیط‌هایی که مواد قابل احتراق در آن وجود دارد و… استفاده شود.

مزایای استاده از کفپوش اپوکسی در اتاق سرور

تا اینجا با دلایل استفاده از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک آشنا شدیم و در ادامه قصد داریم تا با اصلی‌ترین مزایای استفاده از آن در اتاق سرور آشنا شویم.

امنیت و حفظ سرورها از خطرهای الکتریکی

از آنجایی که دیتای بسیار مهم، سرورهای کامپیوتری گران قیمت و تجهیزات حساس همگی در اتاق سرور جای می‌گیرد، انتخاب کفپوش ضد الکتریسیته ساکن یا همان آنتی استاتیک از اهمیت بالایی برای تامین امنیت تجهیزات برخوردار است.

به عنوان بخشی از یک برنامه ایمنی، کفپوش اتاق سرور با پوشش های رسانا و اتلافی ساده و ارزان برای حفظ الکترواستاتیک (ESD) می تواند به محافظت از تجهیزات حیاتی و محافظت از پرسنل کمک کند. عملکرد ثابت کنترل استاتیک بدون نیاز به موم های ESD یا پولیش های خاص می تواند تقاوت چشمگیری را ایجاد کند. سیستم های ESD و کف رسانای بسیار بادوام بهبد صنعت پارسا کاملا ایمن و با اطمینان بالا، بار الکترواستاتیک را از اتاق دفع می کند.

ضد گرد و غبار

گرد و غبار به هیچ وجه و تجت هیچ شرایطی نباید جایی در اتاق سرور و دیتاسنتر داشته باشد. کفپوش‌های اپوکسی آنتی استاتیک و سایر پوشش‌های رزینی ما که به راحتی تمیز می‌شوند، به اندازه کافی برای مقابله با چالش‌های فناوری پیشرفته امروزی قدرتمند هستند و برای ارائه حفاظت‌های لازم از سرورها در برابر گرد و غبار طراحی شده‌اند. این کفپوش بدون درز است و کاملا برای این محیط طراحی شده است.

کفپوش اتاق سرور

مقاومت در برابر فشار رک‌ها و تجهیزات

اتاق سرور و دیتاسنتر به دلیل قفسه بندی (رک) و تجهیزات سنگینی که در آن قرار می‌گیرد، نیاز به کفپوش مهندسی شده استاندارد با مقاومت فشاری مناسب این فضا را دارد.. بدون کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک مناسب، سطوح بتنی تحت این شرایط ترک خورده و ضعیف می‌شوند و در نهایت باعث ایجاد فرورفتگی ها و شکستگی هایی می‌شوند که نیاز به تعمیرات پرهزینه‌ای در آینده خواهد داشت.

کفپوش اپوکسی پیشنهادی بهبد صنعت پارسا، استحکام لازم برای مقاومت در برابر فشار شدید و استفاده سنگین را برای اتاق سرور به ارمغان می‌آورد. این سیستم‌های کف با استحکام بالا که با یکی از پرداخت‌های ESD یا رسانا در بالای آن قرار دارند، در حالی که به طور همزمان کنترل استاتیکی زمین را فراهم می‌کنند می‌توانند برای روکش مجدد بتن آسیب‌دیده نیز مورد استفاده قرار گیرند.

مقاومت در برابر تغییرات دما

اتاق سرور دیتاسنتر باید بتواند به طور موثر رک‌های موجود در اتاق را که در سرتاسر تاسیسات قرار گرفته‌اند خنک کند. برخلاف دیگر گزینه‌های کفپوش، سیستم‌های پوشش کف رزینی ما گرما را نگه نمی‌دارند و به سیستم خنک کننده کمک بسیار شایانی می‌کنند.

کفپوش اتاق سرور و دیتا سنتر

استانداردهای مورد نیاز کفپوش اتاق سرور

از جمله استانداردهایی که در اتاق سرور باید رعایت شود عبارت است از:

  • ASTM-f150
  • ISO 2787

 

خرید و قیمت کفپوش اتاق سرور

برای خرید و استعلام قیمت کفپوش مناسب اتاق سرور می‌توانید با شماره های 22147982-021 و 0303516-0912 تماس حاصل نمایید.