برندهای مختلفی برای استفاده در کف بیمارستان وجود دارد و تارکت یکی از باکیفیت‌ترین ها و پرطرفدارترین کفپوش‌های بیمارستانی موجود در ایران است که شرکت بهبد صنعت پارسا امکان اجرا و پیاده سازی آن را دارد. بیمارستان ها، درمانگاه‌ها و مراکز مراقبت‌های بهداشتی نیاز به کفپوش خاصی دارند که ضد باکتری و اصطلاحا آنتی باکتریال (anti bacterial)، ضد لغزش، آنتی استاتیک و مقاوم باشند.

قبل از هر چیز، کمی کفپوش اپوکسی بیمارستان را بررسی خواهیم کرد.

کفپوش اپوکسی بیمارستان

اپوکسی به دلیل ضد باکتری بودن، ضد لغزش و بدون درز بودن، زیبایی و قابلیت‌هایی مانند کفپوش آنتی استاتیک، پراستفاده ترین کفپوشی است که در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. همه این ویژگی‌های باعث شده است تا برندهای مختلفی، کفپوش‌های خود را میتنی بر این سیستم تولید و برای بیمارستان و مراکز بهداشتی اختصاصی سازی کنند. یکی از بهترین شرکت‌هایی که با استانداردهای بین المللی این کار را کرده است، شرکت TARKETT است.

کفپوش‌های تارکت (TARKETT) چه ویژگی‌هایی دارند؟

کفپوش های بیمارستانی تارکت (TARKETT) با توجه به وضعیت بیماران و همچنین کارکنانی که در بیمارستان کار می‌کنند، کفپوش خود را طوری طراحی کرده که در ترافیک زیاد رفت و آمد انسانی و چرخ‌های حمل لوازم مقاومت زیادی داشته باشد، ایمنی کافی و ضذ لغزش بودن را به همراه داشته باشد و همچنین به دلیل ضد باکتری بودن، یک محیط کاملا بهداشتی و عاری از میکروب را به ارمغان خواهد آورد.

کفپوش های بیمارستانی تارکت TARKETT به‌طور ویژه برای کمک به بهبودی بیمار و افزایش کارایی کادر پزشکی طراحی شده‌اند.

ما در بهبد صنعت پارسا، متعهد به استفاده از بهترین محصولات و تجهیزات در مراکز بهداشتی هستیم.

این کفپوش در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

بیمارستان از بخش‌های بسیار زیادی تشکیل شده که هر قسمتی ویژگی خاص خود را دارد. مثلا اتاق عمل باید کفپوش ساده تری داشته باشد و از طرفی خاصیت آنتی استاتیک کفپوش نکته مهمی است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود. در محیط‌های عمومی و پذیرش، طرح‌های تزیینی ساده‌ استفاده بیشتری دارند و از طرفی باید در برابر ترافیک رفت و آمد بسیار زیاد بیمارستان، مقاومت کافی را داشته باشد.

در ادامه، فضاهایی که کفپوش بیمارستانی تارکت در آن استفاده می‌شود را بررسی می‌کنیم و توضیحات لازم را در هر بخش برای شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره‌ 22147982-021 و یا سایر شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

پذیرش و فضاهای مشترک عمومی

پذیرش بیمارستان و فضاهای مشترک باید برای بیمار، کادر درمان و همراهان بیمار، تمیز، دلپذیر، زیبا و الهام بخش باشد. طراحی و نحوه پیاده سازی کف محیط می‌تواند در پیدا کردن مسیر به کادر درمان و همراهان بیمار کمک بسیار زیادی کند. کفپوش‌های تارکت هر آن چیزی که در این حوزه از یک کفپوش بیمارستانی انتظار دارید را در خود دارند. زیبا هستند، در برابر رفت و آمد و ترافیک دوام بسیار بالایی دارند و بدون هیچگونه درزی هستند. ضد میکروب و ضد لغزش بودن نیز از ویژگی‌های مهمی است ک در فضاهای عمومی باید به آن توجه کرد.

کفپوش بیمارستای تارکت

به طور خلاصه مهم‌ترین نکاتی که در کفپوش پذیرش و فضاهای عمومی باید به آن توجه کرد عبارتند از:

 • ضد لغزش و جلوگیری از سر خوردن افراد
 • محیطی دلپذیر و هویت منحصر به فرد ایجاد می کند
 • مقاومت در برابر رفت و آمد و ترافیک سنگین
 • ایجاد دسترسی مناسب و راحتی مسیریابی
 • آنتی باکتریال و قابلیت تمیز کردن

راهرو

راهروها محل رفت و آمد مداوم کادر درمان، بیماران و چرخ‌های حمل تجهیزات است. بنابراین این قسمت‌ها باید در برابر رفت و آمد، مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. از دیگر نکات مهم می‌توان به صدا اشاره کرد. کفپوش تارکت با جذب صدا و کم کردن ارتعاشات، تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن صداهای موجود در محیط به کار می‌گیرد. نکته بسیار مهم دیگر مقاومت بیشتر این محیط در برابر لغزش است. هیچکس نمی‌خواهد امنیت بیماران را با افتادن تهدید کند.

کفپوش راهرو بیمارستان تارکت

هنگام انتخاب یک طبقه برای راهروها، حتماً شرایط زیر را در نظر بگیرید:

 • مقاوم در برابر ترافیک سنگین
 • مقاومت در برابر لغزش
 • کم کردن صدا و ارتعاش (آکوستیک)
 • تمیز کردن آسان و بهداشتی بودن
 • مقاوم در برابر خراش و ضربه

اتاق عمل

عفونت‌ها و بیماری‌ها در سالن های عمل به اوج خود می‌رسند و بهداشتی نگه داشتن این محیط از مهم ترین و واجب‌ترین کارهایی است که باید انجام شود چرا که کمترین قصوری می‌تواند منجر به عفونت‌های شدید در بیمار و اتفاقات غیرقابل جبران را به همراه داشته باشد. کفپویش بیمارستانی تارکت به دلیل بدون درز و آنتی باکتریال بودن، برای اتاق عمل بسیار مناسب است.

برای حفظ نظافت، کف های تارکت سطوح مهر و موم شده، بدون درز و با اتصالات کمتری را به شما ارائه می دهند و در برابر لکه ها و مواد شیمیایی مقاوم هستند. این کفپوش‌ها همچنین به دلیل خاصیت آنتی استاتیک، از نشت‌‌های الکترو استاتیک جلوگیری می کنند، به طوری که خطر خرابی تجهیزات یا ناراحتی در حین جراحی به شدت کاهش می یابد.

آزمایشگاه

آزمایشگاه‌ها علاوه بر تمام نکات عمومی که قبلا درمورد کفپوش‌های مناسب مراکز بهداشتی ذکر کرده‌ایم، باید در برابر مواد شیمیایی مقاومت کافی داشته باشند و همچنین امنیت لازم را در این زمینه تامین کنند.

 • مقاومت در برابر ضربه
 • آنتی استاتیک و کانداکتیو
 • مقاومت شیمیایی
 • آنتی باکتریال

 

بخش و محل استراحت

محل استراحت بیمار علاوه بر همه نکات فنی که درمورد آن صحبت کرده‌ایم، باید بسیار دلنشین و زیبا باشد.

دندانپزشکی

 

خرید کفپوش بیمارستانی تارکت (TARKETT)

شرکت فنی مهندسی بهبد صنعت پارسا آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به شما برای اجرا و پیاده سازی پروژه کفپوش بیمارستانی است. شما عزیزان می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و ما ضمن بررسی تمام موارد مورد نیاز شما، بهترین راهکارهای فنی را با شما در میان خواهیم گذاشت.