قیمت کفپوش اپوکسی

بهبد صنعت؛ مشاور، مجری و مرجع قیمت پروژه‌های اپوکسی ایران

لیست هزینه انواع کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی اولین مسئله‌ای است که کارفرما درمورد آن کنجکاو می‌شود. در این صفحه قصد داریم جدول لیست قیمت کفپوش اپوکسی را همراه با نکات تاثیرگذار در هزینه نهایی پروژه با هم بررسی کنیم. عوامل مختلفی در تعیین قیمت کفپوش اپوکسی نقش دارند: جنس و کیفیت سطح، نوع زیرسازی محیط مورد نظر، متراژ اجرا، ضخامت پیشنهادی اجرا، کیفیت کفپوش اپوکسی، خواص شیمیایی و فیزیکی و ماشین آلات مورد نیاز از اصلی‌ترین فاکتورهایی هستند که به طور مستقیم در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار هستند.

در ادامه ابتدا جدول قیمت را مشاهده می‌کنیم و بعد از آن عوامل تاثیر گذار بر قیمت را با جزییات دقیق بررسی خواهیم کرد.

قیمت کفپوش اپوکسی چطور محاسبه می‌شود؟

هزینه پروژه اپوکسی را بر اساس نوع کفپوش اپوکسی استفاده شده در پروژه، ضخامت و متراژ می‌توان تخمین زد. در ادامه در جدول زیر، با توجه به فاکتورهای ذکر شده، لیست قیمت خدمت شما تقدیم می‌گردد. در ادامه قیمت هر متر مربع کفپوش اپوکسی را با هم خواهیم دید. برای دریافت مشاوره رایگان و تخمین دقیق‌تر قیمت پروژه اپوکسی، با کارشناسان بهبد صنعت تماس بگیرید. از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

  نوع کفپوش متراژ (متر مربع) ضخامتقیمت توضیح
کفپوش اپوکسی ساده بیش از 1000 2 تا 4 میلی متر تماس متراژ کمتر نیز کار می‌شود
 کفپوش آنتی استاتیک بیش از 1000 4 میلی متر تماس متراژ کمتر نیز کار می‌شود
 کفپوش پلی یورتان بیش از 1000 2 تا 4 میلی متر تماس متراژ کمتر نیز کار می‌شود
 بتن سخت رنگی بیش از 1000  تماس متراژ کمتر نیز کار می‌شود

نکته 1) برای استعلام دقیق قیمت پروژه کفپوش اپوکسی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نکته 2) زیرسازی و کف سازی اصولی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند در کاهش قیمت پروژه موثر واقع شود.

نکته3) کیفیت مواد استفاده شده در پروژه اپوکسی، نقشی مهم در تعیین قیمت خواهد داشت.

 

کفپوش اپوکسی

ثبت درخواست مشاوره رایگان

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفپوش اپوکسی چیست؟

  همان طور که ذکر شد برای تعیین قیمت انواع مختلف کفپوش‌های اپوکسی، ابتدا باید فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت را شناسایی و بررسی نمود. اجرای کفپوش اپوکسی از چندین مرحله و مواد مختلف تشکیل شده است و به همین جهت است که عوامل زیادی بر قیمت نهایی اجرای کفپوش اپوکسی تاثیر گذار هستند. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت کفپوش اپوکسی می‌توان به: متراژ محیط، زیرسازی و کف سازی، ضخامت رزین اپوکسی، رنگ و تزییانت طراحی، خاصیت آنتی استاتیک، خاصیت مقاومت در برابر مواد شیمیایی، کیفیت مواد و دستمزد نصب اشاره کرد. در ادامه به بررسی جزییات این عوامل می‌پردازیم.

  متراژ محیط

  یکی از بدیهی‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی اجرای کفپوش اپوکسی، متراژ سطح مورد نظر است. مشخص است که با افزایش متراژ کار، هزینه اجرا برای هر متر مربع کاهش پیدا می‌کند. هزینه‌هایی همچون انتقال تجهیزات، ایاب و ذهاب کارگران و مهندسین ناظر و بسیاری هزینه‌های دیگر، جزو هزینه‌های ثابت هستند که باید پرداخت شوند. برای برآورد هزینه‌ی نهایی کفپوش برای هر متر مربع، باید این هزینه‌های ثابت را به متراژ سطح تقسیم کرد. بنابراین مشخص است که هرچه متراژ بیشتر شود، نتیجه‌ی این تقسیم کوچک‌تر و هزینه‌ی نهایی کاهش می‌یابد.

  نوع سطح زیرین و کف سازی

  همه‌ی انواع مختلف کفپوش اپوکسی برای اجرا نیاز به زیرسازی و آماده‌سازی سطح زیرین دارند. نوع زیر ساختی که کفپوش‌های اپوکسی نیاز دارند به جنس و کیفیت سطح زیرین بستگی دارد. بنابراین مدت زمانی که باید صرف زیرسازی و آماده‌سازی سطح کنید در قیمت اجرای کفپوش بسیار موثر است. از بین بردن تخلخل و حفره، آسیب فیزیکی، آسیب شیمیایی، آلودگی و رطوبت در سطح زیرین بسیار هزینه بر است و طبیعتا بر هزینه نهایی هر متر مربع کفپوش اپوکسی تاثیرگذار است.

  ضخامت

  ضخامت کفپوش اپوکسی رابطه مستقیمی با کاربری پروژه دارد. در محیط های پرترافیک صنعتی و کفپوش پارکینگ های عمومی، ضخامت کفپوش اپوکسی به مراتب بیشتر از محیط های کم رفت و آمد خواهد بود. در محیط‌های معمولی ضخامت 1 تا 2 میلی‌متر، در محیط‌های که ترافیک و رفت و آمد نیمه سنگین دارند، ضخامت 2 تا 3 میلی‌متر، در ترافیک سنگین معمولا 3 تا 4 میلی‌متر و در شرایط خاص که ترافیک محیط بسیار زیاد است، ممکن است تا 8 میلی‌متر نیز نیاز به ضخامت وجود داشته باشد. هنگام در نظر گرفتن ضخامت توجه به دو نکته “کاربری پروژه” و “کفسازی بتنی” اهمیت ویژه‌ای دارد.

  رنگ و تزیینات طراحی (دکوراتیو)

  از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های کفپوش اپوکسی که آن را بسیار محبوب کرده است، زیبایی طرح و رنگ آن است.کفپوش اپوکسی دکوراتیو در محیط‌هایی که نیاز به یک طراحی زیبا و چشمگیر هستند استفاده می‌شود.

  رنگ‌های مورد استفاده و پیچیدگی طرحی که قرار است بر روی کف کار شود، از جمله عواملی است که بر قیمت کفپوش اپوکسی موثر خواهد بود.

  خاصیت آنتی استاتیک

  اتاق‌های سرور و اتاق‌های عمل از جمله محیط‌هایی هستند که جریان الکتریسیته می‌تواند منجر به اتفاقاتی در آن شود. کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک یا ضد الکتریسیته ساکن در این محیط‌ها استفاده بسیار زیادی دارد.

  خاصیت ضد لغزش

  اگر کفپوش در محیطی نصب می‌شود که رفت و آمد زیادی دارد، ضد لغزش بودن آن می‌تواند از بسیاری از خطرات جلوگیری کند.

  مقدار مصرف مواد

  برای محاسبه‌ مواد مصرفی مورد نیاز در اجرای کفپوش اپوکسی باید ضخامت لایه‌ها را محاسبه کرد. بر اساس محاسبات ریاضی در صورتیکه بخواهیم یک ده متر مربع از یک سطح را با ضخامت یک میلی متر بپوشانیم،‌ لازم است ده لیتر مواد استفاده کنیم. دقت داشته باشید که دانسیته و وزن مخصوص کفپوش اپوکسی تولید شده توسط هر شرکت، با یکدیگر متفاوت است، مقدار مصرف مواد هم متغیر خواهد بود.

  مقاوت شیمیایی و اسیدی

  توجه به امنیت و کیفیت جایگاه ویژه‌ای در محیط صنعتی دارد. نوعی از پوشش خاص اپوکسی وجود دارد که در برابر مواد شیمیایی و اسیدها مقاوم است. محیط‌ صنعتی به صورت مداوم در برابر مواد شیمیایی قرار دارد که ممکن است باعث ایجاد خطر و یا از بین بردن بهداشت محیط شود. کفپوش مقاوم در برابر مواد شیمیایی بیشتر در محیط‌های صنعتی مواد غذایی و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین ویژگی مقاومت شیمیایی از عوامل موثر بر قیمت کفپوش اپوکسی است.

  کیفیت مواد

  فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی کیفیت متریال یا مواد مصرفی است. انتخاب مواد لازم جهت اجرای کفپوس اپوکسی از برند‌های مختلف تاثیر قابل توجه‌ای بر تعیین قیمت دارد. تضمین کیفیت مواد مورد نیاز از سخت‌ترین بخش‌ها است که نیاز به تجربه زیادی دارد. بهره گیری از مشاوران یا پیمان‌کاران این حوزه می‌تواند انتخابی هوشمند جهت کسب اطمینان از مواد مورد نظر است.

  دستمزد و حق الزحمه نصب

  آخرین عامل تعیین کننده در قیمت نهایی اجرای کفپوش اپوکسی،‌ دستمزد و حق الزحمه نصب است. بخش بزرگی از فرایند اجرای کفپوش اپوکسی توسط نیروی انسانی انجام می‌شود و ماشین آلات در این فرایند چندان دخیل نیستند. با مدیریت صحیح پروژه و انتخاب کارگران ماهر می‌توانید با کم‌ترین نیروی انسانی اجرای کفپوش اپوکسی را به اتمام برسانی  و هزینه‌های مربوط به دستمزد و حق الزحمه نصب را به حداقل برسانید.

  نگهداری از کفپوش اپوکسی چه قیمتی دارد؟

  یکی از مزیت‌های کف اپوکسی قابلیت ترمیم بودن آن است. اگر بخشی از کفپوش دچار آسیب جدی شود،‌ به راحتی می‌توان نسبت به برطرف کردن آن به صورت صورت موضعی یا بصورت کلی اقدام کرد. هزینه‌های مربوط به تعمیر کفپوش اپوکسی،‌ به مراتب ارزان‌تر از تعمیر و بازسازی دیگر کف‌های سنتی است. هزینه‌های مربوط به نگهداری نیز منطقی و نسبتا اقتصادی هستند. با رعایت مجموعه‌ای از اقدامات پیشگیرانه،‌ می‌توانید به راحتی از کفپوش اپوکسی نگهداری کنید. در ادامه به اقداماتی که می‌توانند با کم‌ترین هزینه انجام شوند،‌ اشاره می‌کنیم.

  1- نظافت دوره ای و تمیز نگهداشتن آن به ویژه با استفاده از مواد شوینده مخصوص .

  2- عدم انتقال تنش های سنگین و ضربات زیاد به کفپوش .

  3- عدم ریخت و پاش مواد شیمیایی بسیار غلیظ و خطرناک 

  4- عدم نزدیکی حرارت بالا و نقطه جوش

  رزومه درخشان

  بهبد صنعت پارسا با سابقه قریب به 30 سال تجربه، سابقه درخشان کار در وزارت نیرو، صنایع هوا و فضای ایران، ورزشگاه تختی، گمرک بندر انزلی، پتروشیمی بندر امام و بسیاری از پروژه‌های بزرگ ملی را در کارنامه خود دارد.

  مشاوره رایگان محاسبه قیمت کفپوش اپوکسی

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  کفپوش اپوکسی

  سوالات و راهنمای تکمیلی

  هزینه پروژه کفپوش اپوکسی به عواملی مانند کاربری پروژه، ضخامت اپوکسی، کیفیت مواد، متراژ، هزینه نصب و اجرا و مقدار مصرف مواد بستگی دارد.

  بسته به متراژ، تعداد لایه‌های مورد نیاز و طرح دکوراتیو که قرار است پیاده سازی شود، ممکن است از 2 الی چند روز پروژه نیاز به زمان داشته باشد.

  دستگاه‌هایی که برای پیشبرد پروژه استفاده می‌شوند بعضا با برق کار می‌کنند. بنابراین نیاز است تا برق مناسب توسط کارفرما آماده شود. در صورتی که امکان دسترسی به برق وجود نداشته باشد، تهیه ژنراتور و موتور برق در دستور کار قرار می‌گیرد.

  برای اطلاع از نحوه پرداخت هزینه پروژه‌ها، با شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل فرمایید.

  برای استعلام و اطلاع دقیق از قیمت ها با شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل فرماید و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

  بهبد صنعت پارسا؛ مشاور متخصص شما

  همین حالا تماس بگیرید...

  متخصصین بهبد صنعت پارسا با تکیه بر دانش سال‌ها تجربه حرفه‌ای و انجام بیش از 300 پروژه بزرگ و ملی در سطح کشور پهناور ایران، آماده است تا خدمات مشاوره تخصصی رایگان را برای شما عزیزان فراهم کند. شما عزیزان می‌توانید با تماس با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  کفپوش اپوکسی
  تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به بهبد صنعت پارسا می باشد.طراحی و توسعه توسط گروه فنی بهبد صنعت پارسا
  Call Now Buttonمشاوره رایگان