اول قبل از آنکه در مورد کفپوش اپوکسی گرانیت صحبت کنیم قصد داریم اطلاعاتی‌ را در مورد گرانیت و پیدایش آن شرح دهیم :
گرانیت یا همان سنگ خارا نوعی از سنگ آذرین درونی می باشد و به همین دلیل است که بافت آن دانه هاب متوسط تا درشتی را دارد. سنگ گرانیت بساع به شیمی و کانی سنگ، از صورتی کم رنگ تا خاکستری پر رنگ و حتی سیاه رنگ ، تغییر میکند.

کفپوش اپوکسی گرانیتی

این نوع سنگ از سنگین ترین سنگ ها با چگالی بالا می باشد که حدودا ۲.۷۵ گرم بر سانتیمتر مکعب است. یکی از محکم ترین و سخت ترین نوع سنگ ها ، گرانیت می باشد و این خاصیت مهم سنگ گرانیت ، باعث شده ایت که به عنوان مصالح ساختمانی استفاده گردد. همچنین مقاومت سنگ گرانیت در مقابل خوردگی باعث شده است که در آزمایشگاه ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. مقاومت ، انسجام و نیز سختی بالای این نوع سنگ باعث شده که این امکان فراهم شود که ورقه هایی نازک یعنی به ضخامت چند میلیمتر از این سنگ ساخت و شاید بدانید که لغت گرانیت ریشه لاتین دارد.

کفپوش اپوکسی گرانیت که بسیار مقاوم نسبت به سایش، خش و همچنین ضد لغزندگی و همانند کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک دارای سطحی یکپارچه و شیشه‌ای می باشد. کفپوش اپوکسی و تمامی انواع آن از جمله کفپوش اپوکسی گرانیت بر پایه رزین اپوکسی با ضخامتی ۱ الی ۳ میلیمتر با طرح های مختلف اجرا می گردد.

کفپوش اپوکسی گرانیت از چند لایه تشکیل شده که شامل ، یک لایه پرایمر و بعد از آن یک لایه رنگ دلخواه به همراه پرک پلیمری و پس از خشک شدن کفپوش اپوکسی و هم تراز کردن سطح ، یک لایه رزین شفاف و ضد سایش‌ایجاد میشود.

کفپوش اپوکسی گرانیت جایگزینی درست برای کفپوش PVC و پارکت ، سنگ ، سرامیک و حتی سنگ گرانیت می باشد. کفپوش اپوکسی گرانیت به صورت یکپارچه و مایع و از جنس رزین اپوکسی می باشد که بر روی سطوح مختلفی قابل اجرایت.

کفپوش اپوکسی گرانیتی

ویژگی های کفپوش اپوکسی گرانیت

  1. بدون هیچ گونه درز و کاملا یکپارچه با سطحی شیشه ای
  2. مقاومتی فوق العاده نسبت به سایش ، خش و ضد لغزش
  3. عایق حرارتی ، صوتی و رطوبتی.
  4. دارای تنوع رنگی و طرح های مختلف و زیبا.
  5. نظافتی آسان و نگهداری راحت و ارزان
  6. اجرای کفپوش اپوکسی بسیار سریع می باشد.
  7. بسیار بهداشتی و آنتی باکتری.

کاربرد کفپوش اپوکسی گرانیت

  1. سطوح تجاری و خرید.
  1. مسکونی
  1. مراکز بهداشتی.
  1. اماکن توریستی و هتل ها.
  1. رستورانها.
  1. سطوح غذایی و لبنیاتی.
  1. استخرها.
  1. بیمارستانها و مراکز آزمایشگاهی‌.
  1. سالن های پذیرایی
  1. کفپوش پارکینگ ها.
  1. برای سالن تئاتر و سینما.
  1. سالن های نرمش.
  1. رختکن ها و بسیاری از محیط های دیگر کفپوش‌ اپوکسی قابل اجرا میباشد.

کفپوش اپوکسی گرانیتی گاراژ و پارکینگ