رنگ کفپوش اپوکسی را بهتر بشناسید

یکی از جذابیت‌های اصلی کفپوش‌های اپوکسی، رنگ و طرح‌های زیبا و بسیار چشم نواز آن است. رنگ کفپوش اپوکسی را می توان در طیف های گوناگون اجرا کرد که در رال رنگ اپوکسی قابل مشاهده است. رنگ نوعی پوشش است که ضخامت آن حداکثر 200 تا 300 میکرون است. کفپوش ضخامتی بالای 1000 میکرون دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا جزییات بیشتری از کفپوش اپوکسی و رنگ‌های اپوکسی کف را با هم مشاهده کنیم.

کفپوش اپوکسی ساده صنعتی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی از یک سیستم اپوکسی دو قسمتی تشکیل شده است که شامل ترکیبی از رزین های پلیمری هاردنر است که بسیار شبیه به چسب اپوکسی است. هنگامی که این مواد به درستی مخلوط می‌شوند، رزین اپوکسی و هاردنر به یکدیگر واکنش نشان می دهند که در نتیجه منجر به ایجاد پیوند شیمیایی با کف سازه می‌شود. این پیوند شیمیایی یک ماده پلاستیکی سفت را ایجاد می کند که بادوام و مقاوم در برابر تخریب است و به خوبی به بستر کف می‌چسبد.

رنگ‌ کفپوش اپوکسی

باید توجه داشت که وقتی راجع به یک رنگ کفپوش اپوکسی صحبت می‌کنیم، منظور فقط یک رنگ خاص نیست و مثلا زرد می‌تواند خودش زیرمجوعه‌های بسیاری داشته باشد. از جمله پرطرفدارترین رنگ‌های کفپوش اپوکسی رنگ‌های زیر است:

  • سفید
  • زرد
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • مشکی و خاکستری
  • قهوه ای

کفپوش اپوکسی ساده قرمز

رال رنگ اپوکسی

رال رنگ شامل مجموعه‌ای از کدهای رنگ گوناگون است که کارفرما می‌تواند از بین آن‌ها موارد مورد پسند خود را جهت اجرا انتخاب کرده و به مجری اعلام نماید. در واقع می‌توان گفت که رال رنگ، استانداردی است که به واسطه آن می‌توان رنگ‌ها را تشخیص و تمییز داد و راهی برای شناسایی رنگ‌هاست.

رال رنگ سبز

طرح کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی می‌تواند در طرح‌های گوناگون نیز اجرا شود که به آن کفپوش دکوراتیو یا تزیینی می‌گویند. طرح‌های سه بعدی، طرح فرش، شب تاب، متالیک، اکلیلی و… از جمله طرح‌های رایجی است که به عنوان طرح‌های اپوکسی دکوراتیو استفاده می‌شود.

نمونه عکس کفپوش اپوکسی دکوراتیو قرمز و کرمی رنگ

اجرای رنگ کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی در حدود 9 مرحله اجرا می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.