کفپوش پارکینگ خانه و منزل مسکونی

امروزه پارکینگ بخشی جدایی ناپذیر از خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی تبدیل شده است. شما چه در منزل ویلایی و چه در آپارتمان و مجتمع مسکونی ساکن باشید، کفپوش پارکینگ و یا گارژ را در ساختمان، خواهید داشت. کفپوش پارکینگ خانه مهم‌ترین بخش آن است چرا که در معرض فشار زیاد رفت و آمد وسایل نقلیه است و استحکام آن نقشی مهم در استحکام نهایی کل سازه دارد.

نکته مهم دیگر درمورد کفپوش پارکینگ خانه زیبایی آن است چرا که خانه محل زندگی شما و خانواده عزیزتان است و زیبایی آن در روحیه شما تاثیر بسیاری خواهد داشت. از بهترین کفپوش‌های مورد استفاده در این مورد، کفپوش اپوکسی پارکینگ است. البته در پارکینگ‌ها از پلی یورتان نیز استفاده می‌شود.

در ادامه با مقاله آموزشی بهبد صنعت پارسا متخصص اجرای کفپوش صنعتی همراه باشید تا شما را برای داشتن یک پارکینگ فوق العاده برای خانه تان راهنمایی کنیم.

تصویر نمونه کفپوش اپوکسی پارکینگ منزل مسکونی

کفپوش اپوکسی

با انتخاب اپوکسی به عنوان کفپوش پارکینگ، این محل چیزی فراتر از محل پارک ماشین شما در خانه خواهد شد. امروزه می توانید مجموعه وسیعی از فرمولاسیون های اپوکسی را در طیف وسیعی از رنگ های جذاب پیدا کنید. این‌ زیبایی را می‌توان با رنگ‌های تزئینی یا تراشه‌های کوارتز تقویت کرد تا فضاهای پارکینگ کسل‌کننده را به پارکینگ‌های رنگارنگ و زیبا (کفپوش اکلیلی) که شبیه نمایشگاه‌های خودروهای فانتزی هستند، تبدیل کنند. در واقع می‌توان از تکنیک‌های اپوکسی دکوراتیو در پارکینگ منزل شخصی استفاده کرد.

در مقایسه با کف‌های بتنی بدون پوشش، استفاده از کفپوش اپوکسی روی بتن مستلزم هزینه‌های اولیه بالاتری نسبت به بتن خالی است ولیکن در میان مدت و بلندمدت هزینه های نگهداری از ساختمان را به شدت کاهش می‌دهد و در نهایت در هزینه‌ها صرفه جویی خواهید کرد. این نکته را البته در کنار زیبایی وصف ناپذیر کفپوش اپوکسی قرار دهید.

نمونه پارکینگ کف اپوکسی بزرگ

دوام و مقاومت

اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت زیبایی پارکینگ خانه، بسیار محکم و سخت هستند و یک کفپوش صاف و بادوام را ایجاد می‌کنند که مقاومت کف بتن را در برابر ترافیک وسایل نقلیه و عابران پیاده، سایش، ضربه، لکه‌های روغن، علائم لاستیک، نشت بنزین و مایع ترمز افزایش می‌دهد.

همچنین کفپوش پارکینگ خانه، بسیاری از تنش های شیمیایی و مکانیکی دیگر که می تواند به طور قابل توجهی به بتن خالی آسیب برساند. علاوه بر این، کفپوش اپوکسی در پوشاندن عیوب کوچک مانند ترک های مو و موج های جزئی در بتن عملکرد بسیار خوبی دارد.

هنگامی که اپوکسی مناسب به طور حرفه ای بر روی بتن با ساختاری سالم و به درستی آماده شده نصب می شود، محکم به زیرلایه می چسبد و برای چندین دهه در شرایط آب و هوایی مختلف، از جمله گرمای شدید، رطوبت بالا و باران های سیل آسا دوام می آورد.

نمونه کفپوش اپوکسی و پلی یورتانپارکینگ مجتمع تجاری بسیار بزرگ با ظرفیت بالا

ضد لغزش و درز گیر

کفپوش اپوکسی دارای ویژگی های ضد لغزش بوده و ذاتاً در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای پارکینگ خانه و سایر فضاهایی که در معرض آب باران و رطوبت بالا هستند تبدیل می‌کند.

اصلی‌ترین ویژگی‌ این کفپوش عبارت است از:

  • ضد لغزش
  • مقاومت در برابر رطوبت
  • ضد سایش
  • مقاوم

علاوه بر این، پوشش های اپوکسی را می توان به راحتی با محلول های تمیز کننده مناسب و یا ماشین آلات یا واشرهای تحت فشار تمیز کرد. کفپوش اپوکسی به عنوان یک درزگیر موضعی، تخریب بتن را نیز متوقف می کند و از تشکیل گرد و غبار بتن همراه با انتشار آن در کل پارکینگ و جمع آوری روی خودروها جلوگیری می کند.

صرفه جویی در هزینه

هنگام مقایسه هزینه راه حل های مختلف کفپوش پارکینگ خانه، فقط به هزینه نصب نگاه نکنید. برخی از جایگزین‌های کفپوش که نصب آن‌ها نسبتاً ارزان است ممکن است منجر به هزینه‌های بالاتر در طول عمر آن‌ها شود، در حالی که کفپوش اپوکسی و پلی یورتان می‌توانند در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سنگین ساختمان شوند.

به عنوان مثال، کف های بتنی خالی را در نظر بگیرید. این طبقات باید در فواصل منظم بازرسی شوند، به طور کامل تمیز شوند تا گرد و غبار آزاردهنده بتن از بین برود و بیش از آنچه بسیاری از صاحبان ساختمان انتظار دارند تعمیر شوند. برعکس، کف‌های اپوکسی پایه بتنی را آب‌بندی می‌کنند و سطحی صاف و براق ایجاد می‌کنند که تمیز کردن آن را تسهیل می‌کند.

اپوکسی‌ها همچنین به دلیل براقی خاصی که دارند به عنوان بازتاب دهنده نور عمل کرده و نیاز به روشنایی را کاهش می‌دهد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ و پلی یورتان در مجتمع تجاری و پاساژ در تهران

 

راهنمای خرید و مشاوره رایگان کفپوش پارکینگ منزل مسکونی

کارشناسان بهبد صنعت پارسا با تجربه بیش از 600 پروژه موفق در سراسر ایران، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما عزیزان است. همین الآن با شماره‌های ما تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره‌ای رایگان بهره مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.